دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

فولیکول مو چیست؟

شاید کسانی که در مورد عمل پیوند و کاشت مو تحقیق می کنند اصطلاح فولیکول مو را از زبان پزشکان و متخصصین شنیده باشند. حتما این سئوال برایتان پیش آمده که فولیکول مو چیست؟


فولیکول مو ، کیسه های کوچکی هستند که بر روی سلول های پوستی قرار گرفته اند. غدد موجود در پوست، چربی را از این کیسه ها به بیرون ترشح می کند تا از مو حفاظت کند و باعث روان شدن مو گردد. سلول های پوستی وارد این کیسه ها می شوند و با یکدیگر جمع می گردند و مو را به وجود می آورند. ساقه مو ( قسمتی از مو که دیده می شود ) از کراتین ساخته شده است. کراتین نوعی پروتئین است. به منظور استحکام بخشیدن به فولیکول های مو، باید رژیم غذایی سالمی را برگزینید زیرا مو از سلول های شما به وجود می آید و سلامت آن به سلامت شما بستگی دارد. موی سالم مستحکم تر است.

برای تقویت فولیکول مو چه کارهایی انجام دهیم؟


کمبود اکسیژن باعث ضعیف شدن فولیکول های مو می شود، بدین منظور بهتر است غذاهای آهن دار بخورید. آهن باعث انتقال بهتر اکسیژن به مو می شود. برخی مواد غذایی که آهن دارند عبارتند از سبزیجاتی با رنگ سبز تیره، لوبیا و حبوبات، گوشت قرمز کم چرب.


در رژیم غذایی خود حتما مواد غذایی که عنصر روی دارند را بگنجانید. روی بیشتر در غذاهای دریایی و گوشت یافت می شود. به دلیل اینکه روی پروتئین های سازنده مو را به هم می چسباند، باعث تقویت و استحکام فولیکول های مو می شود. هم چنین روی به غدد چربی موجود در پوست نیز کمک می کند تا از مو محافظت نمایند. نکته مهم اینکه مصرف بیش از حد روی باعث عدم جذب سایر مواد معدنی مورد نیاز برای محافظت از مو می شود.


غذاهایی بخورید که سرشار از ویتامین های A، B، C و E باشند. در میوه های مختلف و سبزیجات و نیز در چربی های سالم مانند آووکادو و روغن زیتون یافت می شوند. همچنین مصرف سبزیجات و میوه های مختلف میزان آب بدن را نیز کنترل می کنند.


غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، گوشت، لبنیات کم چرب، گوشت سفید مصرف کنید. مو از پروتئین ساخته شده بنابراین باید در رژیم خود پروتئین کافی داشته باشید تا سلامت و استحکام آن را حفظ کنید.


روزانه حداقل 8 لیوان آب بنوشید. اینکار به رشد و تقویت مو کمک می کند. نوشیدن آب کافی به بدن کمک می کند که به خوبی تمامی فعالیت های خود، از جمله رشد مو، را انجام دهد. زمانی که به بدن شما آب کافی برسد، مو های شما نرم تر و انعطاف پذیر تر می شود در حالی که اگر بدن شما دچار کم آبی گردد، موهایتان خشک و شکننده می شود.


با گذشت زمان فولیکول های مو به دلیل پیر شدن، مشکلات محیطی و خشک کردن نا مناسب دچار آسیب می شوند. این عوامل باعث ریزش مو، خشک شدن و شکنندگی مو می شوند.


بهتر است روزانه قرص های بیوتین و نیاسین مصرف کنید. این ویتامین ها به رشد مو و سلامت فولیکول ها کمک می کنند و باعث تقویت آن می شوند. برای رشد بهتر مو و از بین بردن فولیکول های آسیب دیده، بهتر از پوست سر را با محلول های مناسب شستشو و ماساژ دهید. اینکار باعث می شود خون در پوست سر جریان یابد و فولیکول های آسیب دیده خارج شوند.


موها را با شامپو مناسب پوست سر خود ماساژ دهید ،بهتر است اجازه دهید موهایتان به صورت معمولی خشک شوند و تا حد امکان از سشوار استفاده نکنید. اگر قصد سشوار کردن دارید با دمای کم و فاصله مناسب اینکار را انجام دهید.


با وجود پیشرفتهایی که در روند کاشت مو انجام شده است اما داشتن موی طبیعی حس خوشایندتری به افراد میدهد پس در تلاش برای حفظ سلامتی موهای خود باشید


ساختار فولیکول مو

پاپیلا

به فارسی "پستانک" ترجمه شده، در واقع به شکل حلقه های مویرگی است که شکل آن مانند یک بافت محکم می باشد. معمولا تقسیم سلولی در این بخش بسیار بندرت و یا اصلا اتفاق نمی افتد.


ماتریکس

ماتریکس در اطراف پستانک یا همان پاپیلا قرار دارد. که به آن در اصطلاحات علم پزشکیtrichocytes نیز می گویند و در اصل مسئول تشکیل سلول های پایه ای جهت ساخت مو است است


غلاف ریشه

همانطور که از نام این مورد پیداست یکی از بخش های مهم و پایه ای موها به شمار می رود . غلاف ریشه از دو قسمت ریشه خارجی و داخلی تشکیل شده است. این بخش از مهم ترین قسمت های مو به شمار می رود.


پوسته ریشه داخلی از سه لایه تشکیل شده است : 1- لایه هنل 2- لایه هاکسلی 3- لایه کوتیکول.


لایه هنل: سومین لایه داخلی غلاف ریشه است که از سلولهای مکعبی تشکیل شده که درون آن هسته های تخت قرار دارند. علت نامگذاری آن نیز به افتخار دانشمند و محقق معروف آلمانی که کاشف آن بوده یعنی "فردریش گوستاو یاکوب هنل" صورت گرفته است.


لایه هاکسلی: دومین لایه این بخش است که حاوی سلولهای تخت و پایه ای پولک مانند هستند که این بخش به افتخار دانشمند انگلیسی و متخصص بزرگ علم آناتومی "توماس هنری هاکسلی" نامیده شده است.


لایه سفت شده درونی (یا اصطلاحا Cuticle): این بخش به بیرونی ترین بخش خارجی مو متصل است.


Bulge یا برآمدگی:

در بخش خارجی غلاف ریشه مو و درست در کنار ماهیچه Pili قرار دارد. (این ماهیچه کارش سر پا نگه داشتن و صاف کردن موهاست که البته اینکار بصورت ناخودآگاه صورت می گیرد. ماهیچه "پیلی" به بخش مرکزی فولیکول مو متصل است و زمانی که بر اثر سرما اصطلاحا موها راست می شوند و یا فردی دچار برق گرفتگی شده و موهایش سیخ می شوند، این ماهیچه عمل می کند) همچنین این بخش که یکی از بخش های بسیار مهم و حیاتی مو است، شامل سلولهای بنیادین است که با استفاده از آنها ، باقی فولیکول های مو را با استفاده از سلولهای جدید می سازد. این بخش در بهبود زخم هایی که در روی پوست سر ممکن است رخ دهد نیز نقش دارد.


Cup یا جام:

این بخش که اصطلاحا در علم پزشکی به آن Infundibulum نیز می گویند، فولیکول های مو در آن رشد می کنند.


غدد چربی:

مسئول ایجاد چربی های اطراف تارهای مو است که این چربی ها در واقع نوعی ماده روغنی است و برای محافظت و نرم ماندن موها و حتی پوست سر مفید است. طبیعتا هر چه تراکم موها بیشتر باشد، تعداد غدد چربی موها نیز بیشتر است.


گیرنده های حسی فولیکول مو:

این گیرنده ها در واقع موقعیت و جهت موها را حس می کنند.


ساختار مو

هر شاخه مو از سه لایه تشکیل شده است :


 • • مِدولا : داخلی ترین لایه مدولا نام دارد. این لایه فقط در موهای که ضخامت بالایی دارند دیده می شود. یکی از ویژگی های لایه مدولا انعکاس مناسب نور است. این لایه از مو باعث می شود موها در نور آفتاب به رنگی غیر از رنگ اصلی خود دیده شوند.
 • • کورتکس : لایه میانی مو کورنکس نام دارد. مسئولیت حالت دهی به موها و نیز رنگ مو را بر عهده دارد.
 • • کوتیکول : بیرونی ترین لایه مو کوتیکول نام دارد. این لایه بسیار نازک می باشد و با چشم غیر مسلح قابل رویت نیست. لایه کوتیکول بدون رنگ است و نقش محافظت از لایه ضخیم و میانی مو یعنی همان کورتکس را بر عهده دارد.

چرخه رشد مو

آناژن (رشد) :

آناژن مرحله فعال سیکل رشد مو است. در فاز آناژن، سلول ها در ریشه مو به سرعت در حال تقسیم هستند. موی جدید، موی قدیمی را به بالای فولیکول هدایت نموده و سرانجام موی قدیمی خارج می شود. در طول مدت فاز آناژن، مو هر ۲۸ روز، یک سانتی متر رشد می کند. آناژن به طور متوسط ۲ تا ۶ سال ( برای موی سالم ۵ تا ۶ سال ) به طول می انجامد. در حالی که برای ابروها و مژه ها، تا چند ماه طول می کشد. بطور میانگین 85 درصد از موهای هر فرد در مرحله آناژن قرار دارند. موی برخی افراد از یک حدی بلندتر نمی شود. دلیلش آن است که آناژن کوتاهی دارند. افرادی که موهای بسیار بلند دارند از آناژن طولانی مدتی برخوردارند. موهای دست و پا آناژن بسیار کوتاهی حدود ۳۰ تا ۴۵ روز دارند به همین دلیل کوتاه تر از موهای سر هستند. مو فقط در فاز آناژن رشد می کند. به عبارت دیگر، پس از گذر از این مرحله، مو دیگر رشد نمی کند. طول زمانی این مرحله در مقایسه با دو مرحله دیگر چنان بزرگ است که عمر مو را می توان به طول مدت مرحله آناژن نسبت داد.


کُلاژن( توقف ) :

دوره ای کوتاه و گذارا در رشد موها ست که در این مرحله مو دیگر رشد نمی کند بلکه خود را برای افتادن و دادن جای خود به موی دیگر آماده می کند. فاز کلاژن یک فاز موقتی است و حدود ۳ درصد موها در این فاز قرار دارند. این فاز ۲ تا ۳ هفته به طول می انجامد. در فاز کلاژن رشد مو متوقف و غلاف خارجی ریشه مو چروکیده می شود. این همان چیزی است که به انتهای چماقی مو معروف است.


تِلوژن( آرامگیری) :

طول این دوره معمولا سه ماه است. در دوره تلوژن همه فعالیت های سلولی متوقف می شود و موی مرده، حین شست و شو و یا در اثر فشار ناشی از رشد موی جدید می‌ افتد. این مرحله که فازافتادن نیز نام دارد موی تازه روییده موی قبلی را به بیرون رانده و جایگزین موی قبلی می گردد.این مرحله ۲ تا ۳ ماه به طول می انجامد. معمولا 6 تا 8 درصد موها در فاز تلوژن به سر می برند. تلوژن برای موهای سر حدود ۱۰۰ روز به طول می انجامد. و برای موهای ابرو، مژه، دست و پا طولانی تر است. در طول این فاز، فولیکول مو در حال استراحت بوده و با بیرون رفتن مو از این فاز ماده سفیدرنگ سخت، محکم و خشکی در ریشه مو ظاهر می شود. حدود ۲۵ تا ۱۰۰ تار مو که در فاز تلوژن هستند، هر روزه به صورت نرمال و طبیعی ریزش می کنند.


در پایان فاز تلوژن، فولیکول مو مجدداً وارد فاز آناژن شده، درمال پاپیلا و پایه فولیکول مجدداً به یکدیگر متصل شده و ساخت موی جدید آغاز می شود. اگر موی قدیمی هنوز نیفتاده باشد، توسط موی جدید به بیرون رانده شده و چرخه رشد مو مجدداً آغاز می گردد.


معمولاً 70 تا 85 درصد موهای سر یک انسان بالغ در فاز آناژن و 10 درصد موها در فاز تلوژن می باشد. با افزایش سن، درصد موهای فاز تلوژن افزایش یافته، سرعت رشد موها کم شده و تارهای موی تازه روئیده نازکتر می شوند.


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جوان سازی پوست صورت با آر اف RF

لیزر آر اف برای جوانسازی پوست

با گذشت زمان انسان شادابی و نشاط را در خود کمرنگ تر می بیند و سعی میکند که بتواند با استفاده از راههای مختلف این شادابی و نشاط از دست رفته را به جسم خود ببازگرداند. پوست یکی از مهمترین عنصر زیبایی در انسان می باشد که به مرور زمان دچار آسیب هایی می شود که برخی از این آسیب ها عبارت است از بالا رفتن سن، استفاه از مواد آرایشی نامرغوب، دستکاری کردن جوش های ویروسی و عفونی که پس از مدتی از خود جای در پوست می گذارند و همچنین باقی مانده ی زخم ناشی از حادثه ، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب، پاک نکردن آرایش بعد از مهمانی، خوابیدن با آرایش، ترکاندن جوش‌های روی صورت و ... که این موارد باعث می شوند زیبایی پوست از بین برود و شخص برای حل این مشکلات راههای مختلفی را امتحان می کند.


زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌ توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به‌ وجود‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری وجود دارد.

قسمت میانی پوست که درم نام دارد مسئول استحکام پوست است. این بخش از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. با افزایش سن و عوامل دیگری مثل آفتاب و سیگار این رشته ها در پوست کاهش مییابند و تغییر شکل میدهند و باعث ایجاد شلی پوست و چین وچروک در آن می باشد. از طرف دیگر با کاهش تراکم رنگدانه های پوست در درمان لک تاثیر بسیاری دارد.


در اینجا قصد داریم یکی از روش های جوانسازی با نام آر اف فرکشنال را برای شما شرح دهیم.

آر اف فرکشنال یا نیدل آر اف سیستم جوانسازی نوین با امواج رادیوفرکانسی است. این سیستم برای لیفت و جوانسازی پوست از طریق روش کم تهاجم و با استفاده از نیدل های بسیار ظریف از جنس طلا برای رساندن امواج کنترل شده رادیوفرکانسی به اعماق متفاوتی از پوست است .فایده این روش نسبت به سایر روشهای جوانسازی در این است که این روش برای تمامی انواع پوست حتی پوستهای تیره قابل انجام است و ریسک تیرگی به دنبال التهاب در ناحیه درمان وجود ندارد . در این روش خونریزی از سطح پوست وجود ندارد


در این روش برای جوانسازی پوست از امواج مضر نوری استفاده نمی‌شود، بلکه از امواج آر‌اف فرکشنال که توسط دستگاه دو قطبی رادیوفرکوئنسیِ غیرتهاجمی تولید می‌شوند، استفاده می‌شود. این امواج هدفشان لایه‌ی خارجی و میانی پوست است که موجب تحریک پوست برای بازسازی می‌شوند و در نتیجه لایه‌ی جدیدی روی پوست تشکیل شده و میزان تولید کلاژن و الاستین در پوست افزایش می‌یابد و باعث میشود شخص ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تری پیدا کند. در انجام آر اف فرکشنال اپیدرم پوست آسیبی نخواهد دید و حرارت دستگاه فقط در قسمت عمقی پوست اثر می گذارد.


این تکنولوژی نوین با استفاده از انرژی رادیو فرکوئنسی گرمایی مناسب در پوست ایجاد می کند و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست می کند ، حتی فقط پس از یک بار درمان، سفتی قابل مشاهده است و از نظر پزشکی ثابت شده که انواع پوستها کلاژن ها را باز سازی می کنند و باعث سفتی و قوام پوست می شود و تمام بافت پوست را بهبود می بخشد.


دستگاه آر اف فرکشنال یکی از بهترین و بی خطر ترین راهها برای جوانسازی پوست می باشد که تاثیر گذاری آن نسبت به دستگاهها و روش های دیگر 3 برابر می باشد. آر اف با تکنیک جدید و بالای خود بافت های سطحی و عمیق پوست را همزمان تحت تاثیر قرار داده و باعث انقباض آن می شود و در نتیجه درمانی مطمئن تر با تاثیرات فوری، پس از اولین درمان قابل مشاهده است.

کاربردهای آر اف فرکشنال

 • لیفت صورت و سفت تر شدن پوست
 • درمان شلی پوست (Skin Laxity)
 • سفت کردن غبغب و ناحیه فک
 • جوانسازی صورت و دور چشم با آر اف فرکشنال
 • بستن حفره ها و منافذ پوست بدن
 • بهبود و درمان ترک های پوستی
 • درمان اسکارهاي آکنه، سوختگي و جراحي
 • کاهش و بهبودی قابل ملاحظه لکه های قهوه ای و حتی لکه های قرمز بعد از جوش
 • رفع چروک صورت
 • درمان ترشح بیش از حد چربی پوست
 • درمان ترک های پوستی
 • درمان تعریق بیش از حد

مزایای آراف فرکشنال

 • عوارض حداقلی
 • نتایج چشمگیر
 • سریع بودن طول درمان
 • کنترل حداکثری عمق
 • قابلیت درمان انواع توناژ پوستی
 • تحویل مستقیم انرژی به لایه درم پوست و در نتیجه محافظت از لایه اپیدرم پوست
 • دوران بهبود بسیار کم
 • پس از انجام جوانسازی پوست از موارد آرایشی و ...میتوانید استفاده کنید

از مزایای دستگاه های جدید آر اف می توان به این مورد اشاره کرد که میزان ورود سوزن به زیر پوست قابل تنظیم است ( از نیم میلی متر تا سه و نیم میلی متر ) لذا بر حسب نوع نازک یا کلفت بودن پوست و منطقه پوست ( دورچشم یا طرفین صورت ) و کاربرد درمانی، پزشک تنظیم می کند که سوزن تا چه عمقی داخل پوست شود که در اینصورت پوست شفاف و لطیف میشود و یا دور چشم که پوست نازکی دارد نباید امواج بیشتر از یک میلی متر نفوذ کند ، و یا مثلا پزشک برای درمان چروک و افتادگی طرفین قسمت پائینی و طرفین صورت باید سوزن را سه میلی متر به عمق پوست وارد کند تا اثرات مطلوب در سریع ترین و تعداد کم جلسات درمانی ظاهر شود .


این دستگاه خیلی سریع و در مدت زمان بسیار کمی امواج رادیویی را به لایه های میانی و زیرین پوست وارد میکند و دمای لازم برای تاثیر درمانی مطلوب سریعا ایجاد می شود ، و این بر خلاف دستگاه های قبلی است که باید پزشک مدت زیادی ( هر جلسه یک ساعت ) کار کند و امواج خیلی آرام از سد پوست بگذرد تا بتواند به لایه های میانی و زیر پوست وارد شود تا نهایتاً به طور مطلوب و موثر اثر کند. ولی در RF فراکشنال این مشکل وجود نداشته و سریعاً و مستقیم سوزن ها بدون درد وارد پوست شده و امواج رادیوفرکانسی از سوزن به لایه های مختلف پوست در یک زمان بسیار کوتاهی وارد میشود. بنابراین تعداد جلسات درمانی در این دستگاه جدید حداکثر چهار جلسه کافی است.


بر خلاف تصور ذهنی ورود سوزن به پوست با درد و هم با خونریزی پوست همراه هست ولی نوع تکنولوژی بکار رفته در این دستگاه بگونه ای بوده که علاوه بر بی درد بودن هیچ گونه خونریزی و خون مردگی در محل ورود و خروج سوزن ها ایجاد نمی شود . بعد از انجام RF فراکشنال قرمزی پوست نهایتاً بعد از چند ساعت کاملا از بین رفته و تنها موردی که بعد از کار با این دستگاه چند روزی مشاهده میشود خشکی مختصر پوست هست که با استفاده از کرم های مرطوب کننده سریعا خشکی پوست هم از بین می رود.


نکته جالب و در واقع مزیت این دستگاه این است که علاوه بر تاثیر درمانی مطلوب در درمان اسکارهای فرو رفته، در بهتر شدن آکنه و جوش های قرمز فعال هم کاملا موثر است و این برخلاف لیزر فراکشنال CO2 می باشد که معمولا نه تنها جوش ها را بهتر نمی کند بلکه بعضا جوش های نهفته و خفیف را بدتر و بیشتر میکند .


نکته ای که باید ذکر شود این است که در درمان اسکارهای فرو رفته هنوز لیزر فراکشنالCO2 انتخاب اول است ولی مهم آن است که همیشه درمان های ترکیبی و تلفیقی در بهبودی بسیاری از مشکلات پوست موثر تر و موفق تر بوده و نتایج درمانی پزشکی بهتر و بیشتر می باشد.


آراف فرکشنال سوزنی از امواج رادیو فرکانس با تکنولوژی فرکشنال میکرو نیدلینگ استفاده نموده، و بعنوان اولین تولید کننده سیستمهای FMR در دنیا، درحال حاضر، شناخته شده ترین برند تکنولوژی فرکشنال می باشد.در این دستگاه، ۲۵ عدد نیدل بطور همزمان وارد پوست می شود که عمق نفوذ آنها بین ۰٫۵-۳٫۵ mm با دقت ۰٫۱ mm قابل تنظیم می باشد. آرایش این نیدل ها طبق یک شبکه ماتریکسی بسیار پیشرفته و بصورت Bipolar می باشد.گرمای تولید شده توسط RF از یک طرف موجب افزایش سنتز کلاژن و الاستین شده، از طرف دیگر، موجب Remodeling کلاژن می شود.با توجه به قانون اهم در مورد میزان عبور جریان الکتریکی از مقاومتهای مختلف موازی، عبور جریان رادیوفرکانس از لایه های مختلف اپیدرم و درم، یک محدوده حرارتی به شکل قطره اشک پدید می آورد. با توجه به این قانون و با توجه به اینکه بیشترین مقاومت مربوط به اپیدرم است، حرارت بسیار کمی در اپیدرم ایجاد شده، خطر ایجاد آسیب حرارتی و سوختگی در اپیدرم بطور کامل از بین خواهد رفت. همچنین، اگر نوک این نیدلها به بافت چربی برخورد کنند، با توجه به بیشتر بودن مقاومت چربی نسبت به درم، انرژی به درم منتقل شده، لیز چربی در ناحیه درم مشاهده نخواهد شد


مراحل انجام درمان با آر ف


در روز درمان، خانم ها با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده حضور یابند. ناحیه مورد نظر با کرم های بی حسی موضعی پوشانده میشود و بعد از 20-30 دقیقه پوست محل درمان شسته شده و ضدعفونی خواهد شد. جلسه درمانی بسته به محل درمان حدود 15-25 دقیقه طول خواهد کشید .بعد از درمان می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود .استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکندروش کار این دستگاه به این شکل است که ابتدا تعدادی سوزن مخصوص، به داخل پوست وارد شده و سپس امواج رادیوفرکانس بین این سوزن‎ها درون پوست برقرار می‎شود و به این ترتیب ساخت کلاژن و الاستین در پوست تحریک می‎شود.مشاهده تغییرات درمانی بر اساس تغییرات کلاژن در پوست میباشد. اولین تغییرات در کلاژن حدود ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود و بعد از 3 ماه بیشتر میشود ولی بعد از آن هم همچنان ادامه دارد.بنابراین تغییرات اولیه 2-3 هفته بعد از درمان دیده میشود ولی تغییرات اساسی از درمان در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر میرسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت . بنابراین تغییرات اولیه ای که سریع بعد از آر اف پدیدار میشود بدلیل انقباض الیاف کلاژن و تغییرات اصلی ولی تاخیری بدلیل تولید کلاژن جدید میباشد. کلا جوانسازی پوست با آر اف پروسه ای است که بعد از قطع درمان هم در پوست ادامه میابد.فرآیند تولید کلاژن توسط بدن زمان بر خواهد بود و علاوه بر مشاهده نتایج سریع پس از درمان، با گذر زمان پوست شما شفاف تر و جوان تر شده و مشاهده نتایج نهایی شاید تا 4 ماه به طول بکشد.بهترین کار این است که شما یک دوره‌ی درمان شامل 3 تا 5 جلسه را طی کنید. مدت زمانی که باید بین جلسات درمانی فاصله بیافتد، برای بیماران مختلف فرق می‌کند و به ناحیه‌ی تحت درمان و شرایط پوست بیمار بستگی دارد. فاصله‌ی بین جلسات درمانی به طور استاندارد باید بین 4 تا 6 هفته باشد. برای آن که نتایج درمانی این روش را حفظ کنید، بسته به نوع پوست شما، ممکن است توصیه شود که سالی یکبار این دوره‌ی درمانی را طی کنید.


هزینه جوانسازی پوست (با آر اف فرکشنال )


هزینه انجام لیفت صورت با rf به مناطق تحت درمان، میزان ، نیازها و خواسته های هر یک از بیماران بستگی دارد.


با خارج شدن سوزن از پوست، قرمزی خفیف و کمی تورم در محل دیده می شود که ممکن است چند ساعت و حتی تا 48 ساعت پس از درمان وجود داشته باشد، طی 3-4 هفته آینده شفاف تر و کشیده تر شدن پوست قابل رویت است.افراد در طی این درمان مصرف ضدآفتاب به میزان کافی می توانند فعالیت های معمول اجتماعی خود را ادامه دهند.
تغییرات درمان را چه زمانی میتوان مشاهده کرد؟

تغییرات درمان بر اساس تغییرات کلاژن در پوست میباشد. اولین تغییرات در کلاژن ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود و بعد از ۳ ماه به حداکثر می رسد ولی بعد از آن هم همچنان ادامه دارد. بنابراین تغییرات اولیه ۳-۲ هفته بعد از درمان دیده میشود ولی تغییرات اساسی ناشی از درمان در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر میرسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت . بنابراین تغییرات اولیه ای که سریع بعد از آر اف پدیدار میشود بدلیل انقباض الیاف کلاژن و تغییرات اصلی ولی تاخیری بدلیل تولید کلاژن جدید میباشد.


عملکرد دستگاه آر اف

این دستگاه طوری طراحی شده که سوزن ها با ورود به بافت پوست، امواج رادیوفرکانسی را آزاد کرده و انرژی گرمایی حاصله در عمقهای متفاوتی از پوست آزاد می شود. در عرض 4-6 هفته کلاژن های قبلی شکل جدید به خود میگیرند، زوائد سلولهای رنگدانه ای نیز تخریب میشوند و کلاژن سازی جدید صورت میگیرد و پوست کمی سفت می شود .


میکرونیدلینگ یا rf؟

میکرونیدلینگ برای جوانسازی و لیفت صورت و درمان ضایعات سطحی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و باعث تحریک سلولهای بنیادی شده و پوست یک درجه روشن تر می شود این روش در مقایسه با آر اف احتیاج به ۲۴ ساعت خانه نشینی دارد در حالیکه آر اف صرفا برای لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد و احتیاج به خانه نشینی ندارد.


هایفوتراپی یا rf؟

هایفوتراپی روش جدید لیفت صورت است که درمان بطور سرپایی و در یک جلسه انجام می شود و بر عکس آر اف که تاثیر تدریجی دارد و در چند جلسه انجام می شود اثر آن سریع است و ماندگاری آن در مقایسه با آر اف طولانی تر است.


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رفع تیرگی دور چشم و روشن سازی پوست با مزوتراپی

مزوتراپی صورت چیست؟


مزوتراپی صورت درمان ساده‌ای است. پزشک پوست را پس از ارزیابی دقیق به طور عمقی پاکسازی می‌کند . ریشه این کلمه یونانی بوده و به عنوان درمان غیر جراحی پیری پوست به وسیله تزریق زیر جلدی داروهای حاوی ویتامین و مواد مورد نیاز پوست شناخته شده است.

. اگر به دنبال روشی غیرجراحی و مقرون به صرفه برای جوانسازی پوست صورت و گردن خود هستید، می‌توانید روش مزوتراپی را به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب مدنظر قرار دهید. مزوتراپی می‌تواند به طور کامل از روند پیری پوست جلوگیری کند، اما موقتا باعث کشیده شدن پوست و صاف شدن چین و چروک‌های سطحی پوست می‌شود و در نتیجه ظاهر شما جوانتر به نظر می رسد.

پزشک شرایط پوست و سن شما را در نظر می گیرد و بر اساس انتظارات و خواسته‌های شما، بهترین روش درمانی را پیشنهاد می‌کند. در مزوتراپی موادی زیر پوست تزریق می‌شود که به ترمیم پوست کمک می‌کند و از پیری پوست جلوگیری می‌کند. در روش مزوتراپی ترکیب به کار رفته برای تزریق می‌تواند برای هر بیمار متفاوت باشد. این مواد موثر اثری مشابه کرم مغذی ترکیب شده با مرطوب کننده دارد، اما چون مستقیماً داخل پوست تزریق می‌شود، اثر آن چندین برابر است. به طور خلاصه می‌توان گفت که در مزوتراپی صورت ویتامین‌ها و دیگر مواد مغذی در صورت تزریق می‌شود تا سلامت و جوانی به صورت بازگردد.

مزوتراپی عبارت است از تزریق داروها، ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها و آمینواسیدها به شکل مستقیم به مزودرم (لایه‌ی میانی پوست). این کار باعث تغذیه‌ی بهتر و تحریک تولید کلاژن در پوست می‌شود. البته مواد مزوتراپی محدود به موارد فوق نمی‌شود و مواد دیگری نیز به کار برده می‌شود که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

هیالورونیک اسید:


: این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد و مانند اسفنجی مولکولی است، یعنی هزار برابر وزن خود آب جذب می‌کند و رطوبت لازم را برای پوست فراهم می‌کند و پوست را سالم و شاداب نگه می‌دارد. میزان هیالورونیک اسید به مرور در طول سال‌ها کاهش می‌یابد و پوست نازک و آسیب‌پذیر می‌شود، چین و چروک برمی‌دارد و بافت آن تحلیل می‌رود. با اضافه کردن این ماده به مواد مزوتراپی صورت، پوست از داخل آب‌رسانی می‌شود.

دی اتیل آمینواتانول:


: این ماده نقش آنتی اکسیدان را در غشاء پلاسمای سلولی ایفا می‌کند و از پوست در برابر آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

مزوتراپی صورت می‌تواند خطوط ریز و چین و چروک‌ها را از بین ببرد و در نتیجه به‌طور رایج همراه با روش‌های جوان‌سازی مورد استفاده قرار گرفته و یا به‌عنوان جایگزینی برای آن‌ها به کار می‌رود. همچنین این روش برای سفت کردن پوست شل شده‌ی گردن، پاها، شکم و دست‌ها مناسب بوده و می‌توان به ‌خوبی آن را در کنار دیگر روش‌های بدون جراحی جوان‌سازی مانند لایه‌برداری پوست صورت ، جوانسازی با لیزر، تزریق‌های درمان کننده چروک (ژل یا بوتاکس) و پی آر پی (PRP) مورد استفاده قرار داد. ما معمولاً به بیماران توصیه می‌کنیم که در وقفه‌های دو تا سه هفته‌ای برای تکمیل دوره درمان مراجعه کنند تا بهترین نتیجه ممکن به دست آید.

از آنجایی که ماده‌ی تزریق شده، سریعا بر روی پوست تاثیر می‌گذارد، نتایج مزوتراپی پس از اولین جلسه‌ی درمانی قابل مشاهده هستند. همچنین ممکن است ظاهر شدن نتایج ترمیم و بازسازی بافت‌ها (سفت شدن پوست، جوان‌سازی و درخشش آن) تا یک هفته زمان ببرد. به‌منظور گرفتن نتایج ماندگارتر و تغییرات بیشتر می‌توانید درمان را تکرار کنید. شما می‌توانید مزوتراپی را به مدت دو جلسه‌ی درمانی اول طی یک ماه و جلسه درمانی سوم با فاصله زمانی سه ماهه انجام دهید.

بیمار بلافاصله پس از درمان می‌تواند به فعالیت‌های روزانه‌ی خود بازگردد. در روز انجام درمان و پس‌ از انجام آن، از لوازم‌ آرایشی یا کرم‌ها استفاده نکنید.پس از انجام مزوتراپی صورت ورم سطحی طبیعی است و ظرف 48 ـ 24 ساعت برطرف می‌شود.

از تکنیک مزوتراپی برای درمان چه مواردی استفاده می شود؟


 • * درمان افتادگی پوست صورت
 • * از ایجاد چین و چروک پیشگیری می‌شود
 • * برطرف نمودن تیرگی و پف زیر چشم
 • * رنگ و درخشندگی پوست
 • * درمان افتادگی پلک
 • * درمان چاقی های موضعی
 • * برطرف نمودن لک های پوستی ناشی از بارداری
 • * توقف ریزش موها
 • * رفع سلولیت
 • * بهبود آب‌رسانی پوست
 • * از بین بردن غبغب
 • * لک های تیره عمیق پوستی
 • * کشیدن پوست صورت

عوارض ناشی از انجام مزوتراپی

• کبودی دور چشم در هنگام برطرف نمودن تیرگی دور چشم

• این روش نیاز به تکرار خواهد داشت و اثرات درمانی آن دائمی نمی باشد. چهار تا شش جلسه تکرار لازم است

• تورم بسیار کم در ناحیه تزریق که چند ساعت بعد از تزریق از بین خواهد رفت.

• در موارد نادر آلرژی و بروز حساسیت نسبت به مواد تزریق ممکن است رخ دهد

مزوتراپی دور چشم جهت رفع تیرگی دور چشم:


علل بروز پف و تیرگی دور چشم:


قسمت های اطراف چشم ها به دلیل داشتن پوست نازک و حساس، به مراقبت های بیشتر و دقیق تری نیازمند هستند. می توان تا حدود زیادی از این فرآیند جلوگیری و یا در صورت بروز آن را درمان کرد. طب سنتی و علم پزشکی هر دو راه حل هایی را برای درمان گودی چشم ها در اختیار افراد می گذارند که اگرچه شاید صد در صد و قطعی نباشند، اما به طور حتم در بهبود گودی و کیفیت پوست نواحی اطراف چشم تأثیر بسزایی خواهند گذاشت.

اگر همیشه چشمان خسته ای داشته باشید که اطراف آن ها پف کرده و یا تیره باشد، به طور حتم اثرات خوبی بر دیگران نخواهید گذاشت. افزایش سن به طور طبیعی باعث ایجاد گودی و سیاهی زیر چشم شده و باعث می‌‌شود پلک‌های بالا و پایین چشم خاصیت کشسانی خود را از دست بدهند. که در نهایت، افتادگی پلک و جمع شدن چربی در زیر چشم را به دنبال دارد و ظاهر فرد را خسته و پیرتر نشان می‌دهد.

از عوامل ایجاد کننده ی تیرگی دور چشم، مشکلات کلیوی و کبدی ، فقر آهن ، اختلالات تیروئید ، آلرژی ، قاعدگی ، کم خوابی و خستگی میتوان نام برد ، از تزریق ترکیب داروهایی مانند ویتامین K ، ویتامین C ، رتینول ، انواع اسیدهای میوه ها ، آرتی شوک ، اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه برای فعال کردن سلول های پوستی دور چشم استفاده میشود که تیرگی و پف زیر چشم برطرف خواهد شد .

این مواد در انواع کرم ها و لوسیون های دور چشم وجود دارند ، اما جذب این مواد از روی پوست مانند تزریق آنها در روش مزوتراپی که در داخل پوست انجام می شود ، تاثیرگذار نخواهد بود ، به همین دلیل روش مزوتراپی تاثیر مطلوب تر و مستقیم ایجاد میکند.

درمان های خانگی زیادی از جمله استفاده از چای سیاه، سیب زمینی، خیار و مواد خوراکی که آنتی اکسیدان دارند به منظور رفع سیاهی و گودی در قسمت های زیر چشم توصیه می شوند. جالب است بدانید که این درمان ها به میزان رضایت بخشی اثر گذارند و می توان به اثرات آن ها در دراز مدت امیدوار بود.

در روش مزوتراپی که از جمله درمان های پزشکی غیرتهاجمی موثر برای بهبود بیماری های پوستی می باشد ترکیبی از داروهای لازم با دوز مناسب که منشا گیاهی ، ویتامینه ، داروهای هومیوپاتیک و مواد اساسی ساختاری پوست هستند ، استفاده می گردد که به تحریک کلدژن و افزایش هیالورونیک اسید منجر می شود که همزمان روی تیرگی و چروک دور چشم موثر می باشد.

افرادی شرایط مناسب برای درمان سیاهی دور چشم را دارند که تحت تأثیر این وضعیت قرار گرفته و تمایل دارند که آن را به گونه‌ای مؤثر برطرف سازند که ما روش درمان با مزوتراپی را برای نتیجه گرفتن سریعتر پیشنهاد میکنیم.

مزایای مزوتراپی در درمان تیرگی زیر چشم:


 • • برطرف شدن تیرگی زیر چشم
 • • ایجاد ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر
 • • امکان انتخاب و تنظیم روش درمان متناسب با وضعیت بیمار
 • • ایجاد نتایجی طولانی مدت و دائمی در فرد

عوارض مزوتراپی در درمان تیرگی زیر چشم


 • • ممکن است در جلسات ابتدایی کمی درد و سوزش به دلیل ورود سوزن به پوست ایجاد شود.
 • • با توجه به درجه حساسیت پوست احتمال پدید آمدن تورم و قرمزی بر پوست وجود دارد که طی گذشت مدتی برطرف خواهد شد
 • • درمان مزوتراپی باید طی جلساتی در فواصل تعیین شده تکرار شود

روش انجام مزوتراپی


در این روش پزشک متخصص دوز مناسبی از ترکیب داروهای یاد شده را با ایجاد بیحسی موضعی توسط تزریقات متعدد و با کمک سوزن های بسیار ریز به محل دقیقی در داخل پوست دور چشم تزریق می کند ، نتیجه ی مطلوب در این روش در افراد مختلف ، متفاوت است ، بعضی افراد پس از یک جلسه و در بعضی دیگر نیاز به جلسات بیشتری تا ۵ جلسه خواهند داشت .

انجام مزوتراپی دور چشم باید توسط متخصص پوست و مو آشنا به تکنیک های تزریق مزوتراپی که دارای مهارت کافی و تجربه ی لازم در این زمینه است ، انجام شود و از انجام چنین تزریقاتی تخصصی نزد پزشکان عمومی باید خودداری کرد .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جوانسازی پوست صورت، لیفت پوست

لیفت صورت چیست


پوست بدن در جوانی قابلیت ارتجاعی زیادی به دلیل تجمع چربی زیر پوست دارد اما با افزایش سن و سال و با کم شدن چربی زیر پوست، این قابلیت ارتجاعی کم‌کم کاهش پیدا می‌کند و چین‌وچروک‌ها روی پوست مشخص می‌شوند. بافت اطراف چشم و فک پایین شل می‌شود و باعث خسته و اخمو شدن چهره می شود. روشهای لیفتینگ صورت بدون جراحی شامل تزریق چربی، تزریق بوتاکس، تزریق ژل، لیزر، لیفت صورت با آر اف، لیفت صورت با نخ و هایفوتراپی می باشند که همه این روش ها بدون نیاز به بیهوشی و به صورت سرپایی قابل انجام هستند.


روشهای غیر جراحی نتایج متفاوتی با جراحی لیفت صورت ندارند ولی اگر در زمان مناسب استفاده شوند باعث به تاخیر افتادن جراحی زیبایی لیفت صورت در صورت نیاز، می شوند. لیفت صورت باعث می شود چهره شخص ۵ تا ۱۰ سال نسبت به قبل جوانتر شود. عمل لیفت صورت معمولاً برای افرادی بین سنین۴۰ تا ۶۰ سال انجام می‌شود. در این عمل ، چربی های اضافی صورت برداشته می شود، عضلات زیرین پوست سفت می شود و پوست صورت و گردن نیز کشیده می شود.


بالا رفتن سن و سال، شل شدن و افتادگی پوست روندی غیرقابل‌انکار است اما با بعضی از روش‌های جدید پزشکی مثل روش‌های مختلف لیفت صورت که بعضی از آن‌ها بدون درد و خونریزی هستند می‌توان پیری پوست را به تأخیر انداخت.


اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که پوستتان در اثر افزایش سن شل و افتاده شده، گونه‌هایتان شل شده و دارای چین‌های عمیق است، یک چین عمیق از کنار بینی تا دهان‌دارید، پوست گردنتان شل شده و چربی اضافه آورده می‌توانید به عمل لیفتینگ صورت فکر کنید و دوباره به پوستی جوان و شاداب برسید.


با این همه نتایج این عمل دائمی نیست و با افزایش سن و اثرات جاذبه، ممکن است مجبور شوید این عمل را تکرار کنید. البته در اکثر موارد تا حداقل ۱۰ سال بعد هم نیاز به تکرار عمل احساس نمی‌شود.


جالب است بدانید که در عمل لیفتینگ هیچ گاه نتایج یکسانی برای افراد بدست نمی آید به دلیل اینکه عوامل فردی در هر شخص متفاوت است که در نتیجه ی عمل موثر است. برای رسیدن به نتیجه نهایی بیمار باید حداقل چند هفته منتظر بماند که به مرور زمان در ماه های بعد از عمل ، تغییرات جزئی قابل مشاهده شود.


مزایای لیفت پوست صورت

 • افزایش قوام و سفتی پوست و جوان به نظر رسیدن چهره
 • کشیدن پوست و رفع افتادگی آن
 • سفت کردن ماهیچه‌های صورت
 • بهبود فرم صورت
 • اصلاح تصویر ذهنی بیمار از وضعیت ظاهری خود
 • تقویت اعتماد به نفس افراد

معایب لیفت پوست صورت

 • غیر طبیعی شدن شکل صورت
 • ضعف یا فلج شدن صورت (پارالیز)
 • آسیب‌دیدگی اعصاب صورت
 • بی‌حس شدن دائمی صورت
 • ورم صورت
 • ضعیف شدن عضلات صورت

هزینه لیفت صورت


پارامترهای مختلفی در تعیین هزینه لیفت تأثیر دارند، مانند نوع روش انجام لیفت صورت که با روش جراحی باشد یا غیر جراحی، نوع ژل‌های مورد استفاده، میزان حجم صورت که باید اصلاح شود، نوع و تعداد نخ مصرفي، تعداد جلسات مورد نياز برای جوانسازي پوست صورت با دستگاه و بسیاری از عوامل دیگر...


دستگاه های مورد استفاده در لیفت صورت

 • • دستگاه هایفو
 • • دستگاه آر اف
 • • دستگاه پلکسر

روش های دیگر مورد استفاده در لیفت صورت

 • • تزریق چربی
 • • تزریق ژل
 • • لیفتینگ با نخ های کششی
 • • کیبلا
 • • تزریق بوتاکس
 • • جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت

مینی لیفت

معمولا، این روش برای بیمارانی مناسب است که پوست و اطراف فک آن ها دچار افتادگی خفیف است. این روش بسیار کم تهاجمی می باشد و جراح می تواند با برش های کوتاه، بافت عمیق پوست را کشیده و سفت کند. برش هایی که در جراحی ایجاد می شود بستگی به نوع عمل خواهد داشت. در صورتی که جراحی مینی (Mini Lifting ) برای بیمار انجام بگیرد، برش ها کوچک تر بوده و طول کمتری دارند.


لیفتینگ استاندارد

این جراحی پیچیده تر از روش مینی لیفت است و برای درمان موارد پیشرفته پیری بین صورت و گردن به کار می رود و برای بهبود احتیاج به مدت طولانی تری دارد، نتیجه جراحی لیفتینگ استاندارد بسیار قابل توجه تر از روش مینی لیفت می باشد. در جراحی لیفت صورت استاندارد برش ها بزرگ تر هستند. هر چقدر که این برش ها بزرگ تر باشند، جراح مسلط تر بوده و دسترسی بیشتری خواهد داشت و می تواند تغییرات بیشتری ایجاد کند.


در این روش جراح برشی از پشت خط رویش موی گیجگاه ایجاد میکند و جراحی را آغاز کرده و سپس از جلوی گوش عبور کرده، بافت های عمیق تر را جابجا کرده و به وسیله برداشتن قسمت‌های اضافی و چروکیده پوست را از محل گوش عقب می‌کشند، چین ها صاف شده و افتادگی زیر چانه از بین می رود و جوانی صورت و گردن باز می گردد. با پیشرفت تکنیک های جراحی امروزه تلاش بر این است که وسعت محل برش کاهش داده شود تا از عوارض ناشی از برش جراحی از جمله تخریب محل رویش مو، اسکار و تغییرات رنگ پوست در محل برش جلوگیری شود.


در این عمل، از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی همراه با تزریق داروهای آرام‌بخش استفاده می‌شود. مدت زمان این عمل، حدودا سه‌ساعت است. حداکثر تورم در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول پس از جراحی دیده می‌شود و سپس طی چند هفته برطرف می‌گردد. در روز چهارم تا هفتم بعد از عمل، بخیه‌ها برداشته می‌شوند. طی دو هفته می‌توان به فعالیت‌های معمول برگشت و پس از ۴-۳ هفته ورزش را شروع کرد.


دو هفته پیش از جراحی لیفتینگ صورت باید مصرف آسپرین و فراورده‌های حاوی آسپرین را قطع کنید. همچنین استعمال دخانیات از ۴ هفته پیش از جراحی ممنوع است. حمام آفتاب نیز مجاز نیست. اگر از کرم‌های جوان کننده پوست استفاده می‌کنید، مصرف آنها را از یک تا دو هفته قبل از عمل متوقف کنید.


پس از عمل لیفت و کشیدن پوست صورت، سر و صورت پانسمان می‌شود و لوله‌های تخلیه در صورت لزوم درون برش‌ها قرار داده می‌شود. این لوله‌ها معمولاً یک روز پس از جراحی کشیدن پوست صورت درآورده می‌شود. بروز مقداری کبودی، ورم و درد طبیعی است. بیماران غالباً در صورت و گردن احساس انقباض و کشیدگی دارند. درد را می‌توان با مسکن و دارو آرام کرد. بخیه‌ها نیز معمولاً ۷ روز پس از جراحی کشیده می‌شود و بیمار می‌تواند وظایف شغلی و فعالیت‌های سبک را حدوداً ۲ هفته پس از عمل ازسر بگیرد.


کاندید ایده‌آل لیفت صورت افرادی هستند که دارای پوست افتاده در گردن و در امتداد خط فک می‌باشند. پوست شما باید مقداری انعطاف‌پذیری داشته باشد که جراح پوست صورت را بکشد تا پوست افتاده لیفت شده و چین و چروک‌های عمیق از بین بروند. همچنین باید در سلامت کامل باشید. سن متقاضی، جنس پوست، میزان کشیدن پوست و عضلات زیر پوست همگی بر نتیجه عمل موثرند.


بطور کلی کاندیدای این عمل افراد میانسالی می باشند که افزایش سن باعث افتادگی و آویزانی پوست صورت آنها شده است. با این وجود با توجه به تهاجمی بودن هر نوع عمل جراحی این عمل معایب خاص خودش را دارد. در موارد خاص عوارضی مثل:


 • • جمع شدن مایعات در زیر پوست
 • • هماتوم (جمع شدن خون در زیر پوست که باید تخلیه شود(
 • • بی‌حسی یا حس سوزش
 • • درد
 • • جای زخم
 • • آسیب به اعصاب به صورت موقت

مراقبت های بعد از عمل لیفت صورت


 • • طی ده روز اول بعد از جراحی استراحت کنید. بعد از ده روز می توانید فعالیت های سبک را شروع کنید. اگر شغل شما نیاز به فعالیت فیزیکی زیادی دارد می توانید سه هفته بعداز جراحی شروع کنید.
 • • تا دو هفته اول بعداز جراحی از بالش استفاده نکنید و به پشت بخوابید (طاق باز) در صورت نیاز می توانید از رول گردنی استفاده کنید.
 • • از خوردن غذا های شور و ترشی و سفت که جویدن زیادی لازم دارد اجتباب کنید
 • • مصرف الکل و سیگار در 2 هفته بعداز جراحی ممنوع می باشد.
 • • از کیسه یخ بعنوان کمپرس اطراف چشم به مدت 15 دقیقه در هر ساعت تا سه روز اول بعداز جراحی استفاده کنید. درصورتیکه همزمان با فیس لیفت تزریق چربی هم داشته اید در نواحی پیانی گونه و گردن نیز از کمپرس یخ استفاده کنید. استفاده از کمپرس در هنگام شب و استراحت نیاز نمی شود.
 • • می توانید از مسکن تجویز شده توسط جراح برای بهبود درد و نمادچشمی در هنگام خواب استفاده کنید.
 • • سه روز بعداز جراحی استحمام کنید و بعداز آن بطور روزانه موها و صورت خود را با شامپو بشویید. استحمام روزانه باعث پیشگیری از عفونت محل زخم می شود . مصرف نرم کننده موی سر بعداز شامپو توصیه می شود.
 • • بخیه های محل زخم طی 10-7 روز توسط پزشک خارج می شوند.
 • • طی ده روز اول بعداز جراحی از رانندگی وسایل نقلیه اجتناب کنید.
 • • بعداز دو هفته مجاز به انجام فعالیت ورزشی سبک هستید و پس از انجام فعالیت های ورزشی سنگین از جمله فعالیت های کششی،وزنه برداری، دراز و نشست طی 6 هفته بعداز جراحی ممنوع می باشد.

عوارض جانبی در روش جراحی


بستگی به اقدامات بیهوشی دارد به این معنا که پاره ای از عوارض مربوط به اثرات بیهوشی میباشد.


لخته شدن خون در زیر پوست از دیگر عوارض احتمالی لیفت صورت به شمار میآید.که این لختگی خون در افراد سیگاری با سابقه فشار خون بیشتر اتفاق می افتد که بایستی بلافاصله پس از عمل رفع گردد.


ممکن است که به عصب های صورت نیز آسیبی وارد گردد.


روش لیفت پوست بدون جراحی


هدف از انجام عمل لیفت صورت به روش غیر جراحی آن است که روند بروز علائم پیری صورت را تا قبل از آنکه بیشتر نمایان شود ، کند یا متوقف کند. بسیاری از خانم‌ها و آقایانی که علائم ابتدایی پیری پوست را در صورت خود مشاهده می‌کنند، می‌توانند با درمان زودهنگام از طریق روش‌های غیر جراحی و برطرف کردن چروک‌ها، افتادگی و شُل‌شدگی پوست در همان مراحل اولیه‌اش، نیاز به انجام عمل‌های جراحی در آینده را کاملاً برطرف کنند.


لیفت صورت با آر اف


این روش با تحریک کلاژن موجود در لایه های زیرین پوست اتفاق می افتد. تولید کلاژن های بیشتر منجر به بهبود و ترمیم مشکلات پوستی و جوانسازی پوست می گردد. بنابراین فرآیند تولید کلاژن توسط بدن زمان بر خواهد بود و علاوه بر مشاهده نتایج سریع پس از درمان، با گذر زمان پوست شما شفاف تر و جوان تر شده و مشاهده نتایج نهایی شاید تا 4 ماه به طول بیانجامد. کاربرد RF یک روش درمان ملایم برای بهتر شدن پوست از نظر تعداد و عمق چروکها در مقایسه با روشهای تهاجمی دیگر می باشد. این روش برای درمان چروک های خفیف ، متوسط ، شدید و جلوگیری از بازگشت چروک ها توصیه می شود .


مطالعات مختلف نشان داده اشعه رادیو فرکانس RF از نظر کیفیت و کمیت در بهبود چین و چروک های پوستی از طریق تولید الیاف کلاژن جدید تاثیر بسزایی دارد. از مزایای این روش می‌توان به قابلیت انجام آن برای بیشتر افراد با هر سنی اشاره نمود.


لیفت صورت با نخ


لیفت با نخ، فرایندی است که شامل بالا کشیدن قسمت‌های مختلف صورت با استفاده از نخ‌های خاص بوده و برخلاف لیفت کلاسیک صورت، به ایجاد برش‌های جراحی نیاز ندارد. لیفت با نخ ممکن است به نام‌های مختلفی شناخته شود مانند، لیفت با نخ آپتوس، لیفت کانتور، لیفت با نخ ابریشم، لیفت با پر و غیره. در این روش دو نوع کلی از نخ‌ها یا بخیه‌ها استفاده می‌شوند: نخ‌های خاردار یا دندانه‌ای با شناوری آزاد که نیازی نیست برای نگهداشتن لیفت معلق شوند و نخ‌های نرم یا معلق که باید به یک ساختار ثابت از صورت یا پوست سر متصل شوند.


این فرایند، بهترین گزینه برای بیمارانی است که دچار بافت‌هایی با آویزانی خفیف تا متوسط بوده و معمولاً کسانی هستند که در میانه‌ی دهه‌ی سی تا پنجاه سالگی قرار دارند. لیفت با نخ معمولاً با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. بهبود حاصل از آن عمدتاً سریع است. هزینه‌های اختصاصی آن با توجه به مناطق تحت درمان، متفاوت می‌باشد.


لیفت صورت به روش هایفوتراپی


هایفوتراپی یک درمان کاملاً غیرتهاجمی (بدون جراحی) برای لیفت صورت است که در مقایسه با سایر روش‌های لیفت صورت، با درد بسیار کمتری همراه است که فقط در یک جلسه انجام می‌گردد. هایفو به معنای امواج اولتراسوند با فرکانس بالاست. در این روش از انرژی میکرو امواج فراصوت متمرکز برای منقبض کردن الیاف کلاژن و تحریک رشد کلاژن جدید به منظور ایجاد یک لیفت طبیعی می باشد. هایفودرمانی در کنار تزریق چربی و … به صورت ترکیبی (درمان ترکیبی) نتیجه قابل قبولی برای بیمار خواهد داشت.


برای بیمارانی که شلی و افتادگی خفیف تا متوسط دارند این روش نتیجه بهتری نسبت به افتادگی‌های بیشتر می‌دهد. در افرادی که افتادگی زیاد دارند و تمایل به انجام عمل جراحی لیفت ندارند می‌توان از روش‌های ترکیبی مثل تزریق چربی و هایفوتراپی استفاده کرد تا نتایج به مراتب بهتری بدست آید.


کاربردهای هایفوتراپی


 • لیفت و سفت شدن پوست گونه
 • لیفت فک و چانه
 • کاهش چروک و خطوط عمودی گوشه‌های لب
 • بهبود خط چانه و رفع غبغب
 • سفت شدن پوست و لیفت پیشانی
 • لیفت و بالا کشیدن ابرو
 • بهبود و صاف شدن بافت پوست


تزریق ژل


ژل در درمان چین و چروک های صورت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و تقریبا می توان گفت که از سایر روش های موجود هم کم هزینه تر و هم از نظر مشکلاتی که بعد از تزریق پیش می آید کم دردسر تر می باشد.


مهمترین کاربرد تزریق ژل در پوست، پرکردن چین و چروک های عمیق در پوست است مثلاً خطوط خنده یا خطوط عمیق در ناحیه اخم و گاهی چین های عمیق در اطراف چشم و همینطور برای گونه گذاری خصوصاً خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند و یا اینکه صورت نسبت به بدن لاغرتر است. تزریق ژل نیز باید توسط یک پزشک باتجربه انجام شود. این کار به هیچ وجه نباید در سالن‌های زیبایی و توسط افراد متفرقه و غیر متخصص که مجوز انجام آن را ندارند، انجام شود، هر چند که امروزه بسیاری از این افراد اقدام به انجام این کار می‌کنند.


تزریق چربی


تزریق چربی نوعی پیوند چربی است که در آن چربی را از نواحی مختلف بدن که از خود فرد گرفته می شود مانند شکم، پهلو، ران، باسن برداشته شده و بعد از آماده‌سازی به ناحیه مورد نظر تزریق می گردد که باعث پر نمودن ناحیه و جبران کاهش حجم نواحی از بدن کاربرد دارد. مانند تزریق چربی به صورت که باعث از بین رفتن چین و چروک می شود که نیاز به برش و بخیه ندارد و شما نیازی به بستری شدن نخواهید داشت.


تزریق چربی یک روش درمانی است که حوزه زیبایی را با تحول چشمگیری روبه‌رو کرده است. با این روش، به کمک چربی‌های خودتان، ظاهر زیباتری پیدا خواهید کرد. با بالا رفتن سن و سال ، بافت چربی صورت کم می شود که باعث افتادگی پوست و شلی و چروک در پوست میشود، بنابراین کشیدن و بالا بردن پوست باعث جوان سازی کلی نمی شود بلکه پرتر بودن صورت باعث جوانتر شدن آن می شود که این کار با تزریق چربی و ژل در پوست امکان پذیر است.


کیبلا


کیبلا (دگزیکسولیک اسید ) یک روش جدید تزریقی برای درمان ظاهر چانه و گردن و رفع غبغب است . کیبلا ( Kybella ) توسط سازمان غذا و داروی ایالت متحده امریکا ( FDA ) برای کاهش چربی های زیر پوست تایید شده است


کیبلا روشی عالی برای ایجاد ظاهری زیبا و بدون چین و چروک در اطراف چانه و گردن است . به صورتی که با این درمان ظاهر شما جوان تر از قبل دیده خواهد شد.


کیبلا باعث تخریب سلول های چربی زیر چانه می شود . هنگامی که سلول های چربی تخریب می شوند، این سلول ها دیگر نمی توانند چربی را ذخیره و یا انباشته کنند . هنگامی که این دارو را فردی ماهر درست به چربی زیر چانه تزریق کند، می تواند سلول های چربی را از بین ببرد اما اگر این کار درست انجام نشود، انواع دیگر سلول ها، از جمله سلول های پوست را از بین می برد.


کیبلا فقط برای درمان چربی زیر چانه تایید شده و برای درمان در خارج از این منطقه مورد تایید نیست. این دارو در بازه زمانی یک تا دو ماه در دفعات مختلف به ناحیه غبغب تزریق می‌شود


فرآیند تزریق کیبلا حدودا ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد. از طرف دیگر این درمان کاملا سرپایی انجام می‌شود و در صورت تمایل بیمار، به صورت موضعی ناحیه گردن بی‌حس می‌شود و بیمار می‌تواند پس از تزریق به سر کار خود بازگردد اما توصیه می‌شود برای اثر بخشی هر چه بیشتر فرآیند درمان، در مرتبه اولِ تزریق کیبلا، حدود ۳ روز در منزل استراحت کند.


لازم به ذکر است که احتمال دارد پس از تزریق، بیمار شاهد تورم و قرمزی در ناحیه گردن باشد.


لیفت با لیزر


به طور کلی، جراح از یک داروی بی حسی استفاده کرده و سپس دستگاه انتقال نور لیزر را روی پوستِ محلِ درمان می‌گیرد. پس از اتمام کار، جراح از پماد آنتی بیوتیک روی محل درمان استفاده می‌کند. لیفت پوست صورت با لیزر معمولاً ۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان می‌برد و در مطب پزشک انجام می‌شود.


در مورد لیفت صورت با لیزر، بهتر است بدانیم که در چه زمان هایی کاربرد دارد:


 • در زمانی که پوست بدن، افتادگی خفیف تا متوسط دارد.
 • افتادگی پوست پس از عمل های جراحی
 • اگر نمی خواهید روش های جراحی پوست را انتخاب کنید

  • تزریق بوتاکس


   یکی از روش های لیفتینگ صورت بدون جراحی، تزریق بوتاکس است. بوتاکس با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم، مانع از انقباض عضلات می شوند، بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالا بردن ابروها می شوند و طول اثرشان بین 3 تا 6 ماه است. عضله هیچ وقت به صورت دائم براثر بوتاکس فلج نمی شود. فقط ممکن است بعد از چندین بار تزریق، نسبت به بوتاکس مقاوم تر شود. در این صورت بوتاکس اثرگذاری کمتر و کوتاه تری خواهد داشت.


   کاربرد زیبایی بوتاکس در صورت ،اغلب برای برطرف کردن خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط پیشانی و خطوط دور چشم است. این چین ها در مواردی ممکن است فقط با تزریق بوتاکس رفع نشوند. در این موارد باید مدتی بعد از تزریق، فرد مجدد نزد پزشک برود تا در صورت لزوم از راهکارهای درمانی دیگر استفاده کند.


   روش های لیفت صورت با مواد طبیعی


   کشیدن پوست صورت با استفاده از مواد خوراکی حاوی مواد آنتی اکسیدانی یکی از روش های خانگی است که برای افتادگی های کم و در سنین پایین کاربرد دارد.


   سفیده تخم مرغ


   سفیده تخم مرغ می تواند چین و چروکها را کاهش دهد. در واقع پرودئین موجود در تخم مرغ چین و چروکها را پنهان می کند و باعث می شود پوست ما صافتر به نظر برسد. یکی از بهترین کارایی های سفیده تخم مرغ کاهش و کوچک کردن منافذ پوست است. تخم مرغ حاوی آنزیم لیزوزیم است که باعث می شود پوست انسان کشش و انعطاف پذیر طبیعی اش را حفظ کند و منافذ پوست تنگ تر شود.


   زرده تخم مرغ


   زرده تخم مرغ حاوی ویتامین های بیشتر و مقادیر بالاتری از این ویتامین ها نسبت به سفیده تخم مرغ است. هر زرده تخم مرغ حاوی ویتامین های B6 و B7 B-12 ،A ،D ،E و K است. زرده تخم مرغ به طور عمیق پوست را تغذیه و از چین و چروک جلوگیری می کند . زرده تخم مرغ برای پوست های خشک، بسیار مفید است، زیرا رطوبت را در سلول های پوست نگه می دارد و پوست را نرم، صاف و لطیف می کند. ویتامین A موجود در زرده تخم مرغ آکنه را درمان می کند.


   روغن آرگان


   یکی از دلایل اصلی شفابخش بودن روغن آرگان این است که سرشار از ویتامین A و ویتامین E است. هرچند روغن آرگان همچنین به میزان فراوانی آنتی‌اکسیدان، اسیدهای چرب امگا۶ و اسید لینولئیک دارد. تحقیقات نشان می‌دهند که هنگامی که این روغن بر روی پوست استعمال می‌شود، التهاب کاهش می‌یابد و در عین حال پوست رطوبت‌رسانی می‌شود.


   روغن آرگان نه تنها به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل می کند بلکه چین و چروک پوست را کاهش داده و برای جوان سازی پوست صورت مفید می باشد. روغن آرگان می تواند برای پاکسازی و لایه برداری از پوست صورت استفاده شود. لایه برداری منظم پوست صورت سلول های مرده پوست را از بین می برد و از ایجاد چروک در پوست صورت جلوگیری می کند.


   ویتامین C


   ویتامین سی حاوی آنتی اکسیدان است و باعث ساخت کلاژن می شود و از پوست در مقابل اشعه uv محافظت می کند. ویتامین c به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد، نشانه های پیری و لکه های پوستی که بر اثر سالخوردگی ایجاد می شود را از بین می برد. ماسک ویتامین c به دلیل خاصیت کشسانی که به پوست می دهد چین و چروک و خطوط پوست را هم بهبود می بخشد. برخی از فواید ویتامین C برای پوست؛ تسریع زمان بهبودی زخم، کاهش التهاب، کاهش خشکی پوست و تولید کلاژن است.


   مصرف ویتامین C از پیری زودرس و ایجاد چین و چروک زودرس در پوست پیشگیری کرده و ترمیم زخم‌ها نیز با سرعت بیشتر و با کیفیت بهتری انجام می‌گیرد.


   گیاهک گندم


   گیاهک گندم یا همان جوانه گندم غذای ایده آل برای پوست است چه شما آن را بخورید یا بطور روزانه ماسک کنید . گیاهک گندم حاوی ویتامین ای , آنتی اکسیدان , است که پوست را مرطوب سفت بدون چروک نگه می دارد . گندم جوانه زده را بعد از خشک کردن پودر کرده و بعنوان ماسک روی پوست استفاده کنید، به این صورت که پودر جوانه گندم را با ماست تازه خمیر کرده و روی پوست صورت بگذارید و پس از گذشت ۵ الی ۱۰ دقیقه پوست را بشویید.


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روش های مختلف کاشت مو

کاشت مو به تکنیکی گفتته می‌شود که در آن ریشه‌های مو، تک تک از ناحیه اهدا کننده یا همان بانک مو، به ناحیه در حال ریزش و یا خالی از مو برده می‌شوند. از این روش بیشتر برای درمان ریزش موی مردانه استفاده می‌شود و طی آن ریشه‌هایی که به صورت ژنتیکی در مقابل ریزش مقاوم هستند به ناحیه طاس برده می‌شوند. بعلاوه از این روش برای بازسازی ابرو، مژه، محاسن، موهای سینه و ناحیه تناسلی و پوشاندن محل زخمهای ناشی از تصادف و یا جراحی مانند کشیدن پوست و کاشت موهای قبلی استفاده می‌شود. کاشت مو با پیوند پوست متفاوت است

در واقع ترمیم مو مناسب تمامی افراد که دچار طاسی سر زمانی که افراد جهت کاشت مو به مراکز و کلینیک ها مراجعه می کنند با شرایط و محدودیت های خاصی رو به رو می شوند که انجام کاشت مو را برای آن ها یا غیر ممکن کرده و یا سخت می کند یکی از این شرایط و محدودیت ها نداشتن بانک موی مناسب برای انجام کاشت مو می باشد و یا داشتتن بیماری خاصی که باعث می شود کاشت مو برای فرد متقاضی مناسب نباشد

ترمیم مو روشی است که در آن تمامی افراد با داشتن هر شرایطی می توانند ترمیم مو را انجام دهند مثلا افرادی که دارای بانک موی کم بوده و بانک مویشان مناسب نمی باشد می توانند ترمیم مو انجام دهند زیرا در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی شخص نمی باشد یا افرادی که طاسی سرشان عریض و طویل بوده بعبارت دیگر وسعت ریزش موهایشان زیاد باشد زمانیکه کاشت مو انجام دهند بانک مویشان تمام وسعت ریزش یافته را پوشش نمی دهند و باعث می شود فضاهای خالی در کاشت مو وجود داشته باشد اما در ترمیم مو اینطور نیست در ترمیم مو با هر وسعت ریزشی میتوان ان منطقه را پر کرده بدون اینکه هیچ کجای آن خالی از مو باشد یا افرادی که دارای بیماری خاصی هستند مثلا نوعی از بیماری های خود ایمنی که سیستم ایمنی به خود بدن حمله کرده و یا تحت درمان خاصی هستند که موهای خود را از دست داده اند تنها راه حل این افراد ترمیم مو می باشد

در واقع ترمیم مو مناسب تمامی افرادی است که دچار طاسی سر هستند

وقتی که افراد جهت کاشت مو به مراکز و کلینیک ها مراجعه می کنند با شرایط و محدودیت های خاصی رو به رو می شوند که انجام کاشت مو را برای آن ها یا غیر ممکن کرده و یا سخت می کند یکی از این شرایط و محدودیت ها نداشتن بانک موی مناسب برای انجام کاشت مو می باشد و یا داشتتن بیماری خاصی که باعث می شود کاشت مو برای فرد متقاضی مناسب نباشد.

افرادی که دارای بانک موی کم بوده و بانک مویشان مناسب نیست می توانند ترمیم مو انجام دهند زیرا در ترمیم مو دیگر نیازی به بانک موی شخص نمی باشد یا افرادی که طاسی سرشان عریض و طویل بوده بعبارت دیگر وسعت ریزش موهایشان زیاد باشد زمانیکه کاشت مو انجام دهند بانک مویشان تمام وسعت ریزش یافته را پوشش نمی دهند و باعث می شود فضاهای خالی در کاشت مو وجود داشته باشد

اما در ترمیم مو اینطور نیست در ترمیم مو با هر وسعت ریزشی میتوان ان منطقه را پر کرده بدون اینکه هیچ کجای آن خالی از مو باشد یا افرادی که دارای بیماری خاصی اند مثلا نوعی از بیماری های خود ایمنی که سیستم ایمنی به خود بدن حمله کرده و یا تحت درمان خاصی هستند که موهای خود را از دست داده اند تنها راه حل این افراد ترمیم مو می باشد.


افراد کاندید پیوندمو:

 • * مردان مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي ( Androgenetic alopecia ) که دچار درجات مختلفي از کم پشتي ويا طاسي سر هستند.
 • * خانم هايي که مبتلا به ريزش موي هورموني- ژنتيکي بوده وداراي موهاي کم پشت ويا نازک در مناطق جلوي سر ونواحي مرکزي سر هستند ولي از تراکم موي خوبي در قسمت پشت سر ( ناحيه دهنده ) برخوردار مي باشند.
 • * فرادي که دچار ریزش ناحیه ای ابرو و نه کم پشتی آن هستند.
 • * افرادي که به دنبال بعضي بيماري هاي پوستي دچار طاسي ناحیه ای شده اند.
 • * کساني که به دنبال جراحي يا سوختگي در ناحيه صورت ويا صدمات وارده به صورت ويا ابروها ونيز به دنبال عمل لب شکري ، ريش يا سبيل آنها به صورت خطي يا منطقه اي دچار طاسي شده است.
 • * افرادي که به دنبال تاتو ابرو وچند سال بعداز آن دچار کم پشتي شديد ويا طاسي ابرو مي شوند.
 • * افرادي که قبلاً براي باز سازي طاسي وکم پشتي از روش هاي Flap ويا FUT استفاده کرده واز نماي غير طبيعي آن نارضايتي دارند.
 • * افرادی که به هر دلیلی نیاز به کاشت مو در محل بخیه ، جای سوختگی ، اسکار و جوشگاه زخم های قدیمی دارند.

زمانی که فاصله موهای موجود روی سر بیشتر از 3 میلیمتر شود می توان مابین این مو ها کاشت مو انجام داد.

با استفاده از روش FUT) برداشت نوار (كاشت مو سن خاصي ندارد و در همه سنین می توان این کار را انجام داد، اما روش FIT (FUE)(برداشت گرافتهای مو به صورت تک تک)به همه کسانی که دچار ریزش مو شده اند توصیه نمی شود، بهتر است افراد بین ۱۸ تا ۲۵ سال که تازه دچار ریزش موی گسترده شده اند از این روش استفاده نکنند، چون در این سن همچنان ممکن است ریزش مو کامل نشده باشد و با ادامه ریزش مو نواحی بانک پشت سر که قبلا برداشت شده دچار ریزش شود که به تبع ریزش موهای کاشت شده جلوی سر را نیز به همراه خواهد داشت اما اگر ریزش مو محدود و در حد پیشروی شقیقه ها باشد این روش بسیار مناسب می باشد

همچنین به دلیل محدودیت انجام جلسات کاشت مو با پیشرفت ریزش برای پوشش مناطق طاسی جدید و نیاز به استفاده از روش FUT بدلیل برداشت تار به تار قبلی از داخل ناحیه برداشت نوار از نظر میزان موی برداشت شده ی بانک مو مشکل ایجاد شود ،در برخی موارد که هنوز محدوده ریزش مو مشخص نشده است اگر اشتباها و بدلیل کمبود مهارت و تجربه موهای بانک موبه روش FIT (FUE) از منطقه ای برداشت شود که جز ناحیه تحت تاثیر هورمون های مردانگی است ، بعد از چند سال در اثر پیشروی ریزش مو دوباره خط مو به سمت عقب پیشروی کرده و مجددا جلوی سر خالی می شود اما غالب افراد در هر سنی می توانند از روشFUT استفاده کنند، چراکه در این روش نوار از منطقه مطمئنه (مطابق تصویر) که هرگز دچار ریزش نمی شود برداشت شده و با پیشرفت ریزش موی پشت سر مشکلی ایجاد نمی شود.

در هر پیاز مو ۱ تا ۴ رشته مو رشد می‌کند. امروزه در پیشرفته ترین روشهای کاشت مو، پیاز مو را دست نخورده انتقال می‌دهند. نتیجه این کار ظاهر طبیعی تر موهای کاشته شده‌است. این روش کاشت Follicular Unit Transplantation و یا بصورت کوتاه شده FUT نامیده می‌شود. موهای اهدایی به دو روش کاملاً متفاوت جمع آوری می‌شوند


روشهای کاشت مو:

روش FUE

Follicular Unit Extraction یا FUE در واژه به معنای جداسازی به بخش‌های فولیکولی می‌باشد که در واقع تمامی روش‌های موجود مانند: FIT, FUT , FUG , FUM, SUT, BUT و... را شامل می‌شود. یعنی برداشتن مو از ناحیه‌ای از بدن شخص و انتقال یا پیوند آن موها به نواحی دیگر بدن در همان شخص، این انتقال معمولاً به ناحیه کم مو یا طاس سر، ابرو، ریش و... می‌تواند صورت گیرد. شایان ذکر است کاشت مو با تکنیک FUE به نوعی مکمل کاشت مو به روش SUT می باشد و تنها در مرکز موی رنسانس انجام می شود

این تکنیک یکی از بروزترین روش‌های روزه پیوند مو در دنیا است و دارای تائیدیه انجمن بین‌المللی متخصصین پوست و مو و FDA امریکا می‌باشد.

یکی از فاکتورهای کاشت مو داشتن بانک موی مناسب است.

بسیاری از افراد که تمایل به انجام کاشت مو دارند، اما بانک موی مناسبی جهت پیوند موی خود ندارند، نمی‌توانند با سایر روش‌های رایج و سنتی، کاشت موی خود را با ظاهر و تراكمی طبيعی انجام دهند، چرا که با روش‌های سنتی و رایج حال حاضر مراکز کاشت مو، آسیب جدی به بانک موهای فرد می‌رسانند و درنهایت به تراکم لازم و دلخواه فرد کاندید نخواهند رسید.

همان‌طور که در مطلب فوق بیان شد تکنیک FUE تکنیکی جدید و پیشرفته در علم روز پیوند مو‌ در جهان است که باعث می‌شود، گرفت های بیشتری را از بانک موی فرد برداشت کرده که درنهایت با تراکمی بالا کاشت موی شخص کاندید کاشت مو ‌انجام می‌شود.


روش FIT

Follicular Isolation Techniqueیا FIT در واژه به معنای تکنیک جداسازی فولیکول‌ها. در این متد بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می‌شود، فولیکول‌ها برداشت شده و در ناحیه‌ای که نیاز به کاشت مو احساس می‌شود، مجدداً بوسیله پانچ و یا SLIT این فولیکول‌ها کاشت یا پیوند داده می‌شوند.


روش BHT

BHT یا Body Hair Transplant در روش کاشت مو به روشی گفته می‌شود که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند.

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت دارد زیرا در مواقع لزوم و ضروری از این روش کاشت مو استفاده میکنند

BHT مخفف عبارت body hair trans است که در پارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه می کنند.

در روشهای کاشت مو مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است کاشت مو را انجام داد ولی در برخی از موارد پیش می آید که فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمیرسد در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکنه از سایر نقاط تنه یا بدن مانند : نواحی اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند .


روش FUT

Follicular Unit Transplant FUT به در واژه به معنای عملی بر اساس قسمت‌های فولیکولی می باشد و به نوعی دیگر نخستین روش کاشت مو محسوب می شود و در این روش نواری را از نزدیکی گوش سمت راست تا نزدیکی گوش سمت چپ برداشت کرده و گرفت ها را از آن ناحیه جدا می کنند.

امروزه با توجه به معایب های متعددی که کاشت مو با تکنیک FUT مانند جراحی، درد، خونریزی، بیهوشی، عوارض های جانبی و ... داشت در سطح دنیا منسوخ شده و روش های جدیدی جایگزین روش فوق شده است.

این تكنیك یكی از اولین روش های كاشت موی طبیعی در دنیا می باشد. در این روش یک باریکه از پشت سر به ضخامت (عرض)یک الی دو سانتی متر و به طول ۲۰تا ۲۵ سانتی متر برداشته شده، و توسط تكنسین ها و تیم پیوند مو فولیکول‌های مو از آن خارج می‌شود. و در ‌‌نهایت آن محل برش بخیه می زنند و گرفتهای جداشده در قسمت جلوی سر و یا عقب سرکاشته می‌شود.

یكی از معایب این روش، برداشت تمامی بافتهای زیر فلپ(گالا) كه جهت برداشت و كاشت مو لازم نیست، را نیز برداشت می كنند كه بعد از گذشت چند هفته، ما شاهد بجا ماندن اسكار در پشت سر بیمار هستیم. و ظاهر موهای كاشته شده، بسیار عروسكی بوده و ظاهر و خط رویشی غیر طبیعی را نیز شاهد هستیم، به طوری كه اطرافیان و دوستان شخص، كاملاً متوجه كاشت موی او خواهند شد.

لذا اکنون در دنیا دیگر با این تكنیك قدیمی و پر عوارض پیوند مو را انجام نمی دهند. چرا؟ با بروز شدن این علم و با پیشترفتهای سخت افزاری وبا تكنیك جدید (SUT) دیگر شاهد این عوارض سنگین نمی باشیم. شخص كاندید كاشت مو می تواند، روشی بدون جراحی ودرد، كه در نهایت كاشت موی خود را، با تراكمی بالا، در یك جلسه تجربه كند،

قابل توجه است شما عزیزانی كه به فكر كاشت موی طبیعی خود هستید، دیگر نگران عوارض ان و كم پشتی كاشت موی خود نباشید. چرا كه تكنیك (SUT) را تیم تخصصی و دوره دیده این مركز، كه سالها تجربه در زمینه كاشت موی طبیعی را به دست آورده اند، برای شما انجام خواهند داد.


روش FUG

پیوند واحد فولیکولی (FUG) یک روش جراحی برای درمان ریزش مو است که بیشتر جهت روش مکمل برای انجام کاشت مو مورد استفاده قرار می گیرد زیرا در این روش به نوع ، اصول و قوانین کاشت مو بیش از پیش توجه شده است.

اگر شما ریزش موی دائمی دارید و تراکم موهای پشت سرش نیز زیاد است، یک کیس مناسب برای عمل FUG محسوب می شوید البته باید سلامت جسمی تان کامل باشد. در این روش، پیش از شروع عمل، بیمار تحت مشاوره قرار گرفته و با اعمال داروهای آرام بخش و بی حس کننده، بیمار برای انجام عمل آماده می شود.

پس از این مرحله، خط رویش مورد انتظار بیمار مشخص شده و عمل کاشت مو با برداشتن یک نوار از پشت سر به عنوان بانک مو آغاز می شود.

یکی از تفاوت های بنیادی این روش با بسیاری از روش های دیگر کاشت مو، استفاده از میکروسکوپ های بدون نور است. نور میکروسکوپ های غیر حرفه ای، سبب ایجاد گرما شده و این گرما، باعث می شود تا فولیکول های مو ضعیف شوند. پزشکان و جراحان متخصص مو، این فولیکول ها را با استفاده از بزرگنمایی میکروسکوپ به واحدهای کوچکتری تقسیم می شوند تا شرایط، برای کاشت موی طبیعی با خط رویش طبیعی در سر آماده شود.

در این مرحله، فولیکول های جدا شده مو به ناحیه هدف برای کاشت مو پیوند زده می شود. عمل پیوند مو در این روش به این صورت بوده که پزشک متخصص کاشت مو، فولیکول های مو را از طریق شیارهایی در پوست ناحیه هدف قرار داده و سپس، محل کاشت مو را جراحی می کند.

پس از آن، مراقبت های لازم برای عمل کاشت مو FUG به بیمار ارائه داده می شود و با کنترل مستمر وضعیت بیمار، از بروز عفونت و خونریزی در سر بیمار جلوگیری می شود.


روش SUT (بهترین تکنیک کاشت مو)

تنها روش کاشت مو که بدون جراحی می باشد و به هیچ عنوان جراحی ندارد کاشت مو به روش SUT است ، کاشت مو به روش SUT با دستگاه اتوماتیک انجام می شود یعنی برداشت گرفت ها از پشت سر توسط دستگاه اتومایک انجام می شود دلیل این موضوع این است که در برداشت توسط تکنسین ممکن است خطای انسانی رخ دهد که نتیجه این موضوع پرت شدن و از بین رفتن بانک موی فرد می باشد در این متد تا 14000 تار موی واقعی را در یک جلسه می توان برداشت کرد و کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود که بدون جراحی ، بدون درد ، بدون بیهوشی بوده و همچنین دوران نقاهت و عوارض ندارند . یکی از رکورد هایی که کاشت مو به روش sut به جا گذاشته است کاشت 60 تار مو در 1 سانتی متر مربع است که این رکورد به خودی خود منحصر به فرد می باشد

در روش(SUT) دیگر نیازی به تیغ جراحی، بیهوشی، به جا ماندن اسکار، برش نبوده و هیچ گونه عوارضی نداشته ؛ مامی توانیم، به وسیله، دستگاههای تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین مجرب، برداشت و پیوند مو راتا 14000 هزار تار موی واقعی، که 3 برابر نسبت به روشهای قدیمی می باشد را انجام دهیم .

همانطور که در عکس های قسمت گالری ملاحظه می کنید. در این تکنیک جدید شما شاهد خط رویش بسیار طبیعی و تراکم بسیار بالا هستید، تا جایی که هیچ کس قادر به تشخیص کاشت زنده و پیوند موی طبیعی شما نیست. دیگر مانند روش های سنتی (FIT) و (FUT) نیازی به جلسات مكرر، شاهد زمانه طولانی برداشت و كاشت مو و خستگی بیمار نمی باشیم. از جمله مزایای این تكنیك، بدون جراحی، خونریزی و درد، آن است شاهد هیچ گونه اسكاری چه در قسمت برداشت و چه در قسمت موهای كاشته شده نمی باشیم، در این متد می توانیم، تراكمی سه برابری نسبت به روش های سنتی (FIT) و (FUT) را انجام دهیم. كه کاشت14000تار مو را در یك جلسه شاهد هستیم، همچنین لازم بذكر است این تكنیك به روز ترین متد روز امریكا واروپا است.

از مزایای این تكنیك طبیعی بودن خط رویش، مهندسی آن توسط تیم مجرب كاشت مو ، تراكم بالای مو در این روش، انجام آن در یك جلسه ومشاهده كردن موهای كاشته شده بعد از كاشت موی طبیعی كه بصورت یك سانتی است. همچنین در تكنیك كاشت موی (SUT ) پرتی و از بین رفتن فولیكولهای برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی یك فرآینده برداشت و فریز كردن فولیكولهای موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند، پس از انجام کاشت مو، توسط دستگاهای لیزری این مرکز، تحریک و رشد سریع مو، تقویت ورشد مجدد مو ها شخص را نیز شاهد هستیم تكنیك (SUT ) موفق ترین روش کاشت مو بوده، واندازه تراكم مورد نیاز ، توضیح داده شده توسط مشاورین این مركز با نرم افزارهای خاص به بیمار نشان داده می شود. شما عزیزان میتوانید عكس های قبل و بعد بیماران این مركز را در قسمت گالری (SUT) دیده، تفاوت این متد رابا دیگر متدهای رایج مقایسه نمایدو تحولی در امر كاشت موی زنده و قابل رشد را كاملاً حس كنید.


مزاياي كاشت مو به روش FIT

 • • محل برداشت جهت پيوند مو در پشت سر غير قابل رويت
 • • پوست محل كاشت مو كاملا طبيعي و بدون فرورفتگي و برجستگي
 • • ظاهر موهاي كاشته شده كاملا طبيعي
 • • كسب بالاترين تراكم ممكن كاشت مو در يك جلسه
 • • فراهم نمودن درصد رشد مو 90% تا 100% موهاي كاشته شده
 • • ايجاد طبيعي ترين خط رويش مو در جلو سر نسبت به ساير روش هاي كاشت مو مشابه
 • • امكان تكرار جلسات كاشت مو به فواصل 6 ماهه حتي تا چهار بار جهت تكميل پوشش ناحيه طاس يا پر پشت تر كردن ناحيه
 • • امكان استفاده از موهاي بدن (سينه و كتف) جهت پيوند مو به سر در صورت نياز
 • • عدم نياز به دوران نقاهت پس از پيوند مو به دليل سر پايي بودن
 • • عدم نياز به مراجعه جهت ويزيت پس از جلسه كاشت مو

کاشت مو به روش FIT

این تکنیک جدیدترین و کاملترین روش کاشت مو در دنیا می باشد. در این تکنیک کاشت مو، دیگر همانند روش های رایج و سنتی نیازی به برش ، جراحی ، بجا ماندن اسکار ، درد و زمان طولانی دوره نقاهت نمی باشیم. علت برتری این تکنیک جدید بر سایر روش های رایج کاشت مو ، برداشت سریع و دقیق گرافت ها که زیر نظر مجرب ترین تیم دوره دیده و باتجربه کاشت مو انجام می شود، پس از آن نگهداری گرافت های برداشته شده و سلامت آن ها تا مرحله کاشت و انجام اسلیفت های بسیار ظریف کاشت گرافت ها که به فاصله زیر یک میلیمتر انجام می شوند. اندکی از مزیت های این تکنیک نسبت به سایر روش های کاشت مو می باشد.


مراحل کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FIT یکی از روش های پیوند مو است. در این روش موهای شما مجددا شروع به رویش کرده و پرپشت خواهند شد. اگرچه عمر زیادی از ابداع این روش کاشت مو نمیگذرد، اما به سرعت در سراسر جهان گسترش پیدا کرده است. پایه عمل این روش به اینصورت است که ریشه موها از مناطقی که کمتر در معرض دید هستند برداشته شده و در مناطق بی مو پیوند می شوند . این روش یک روش کاملا طبیعی و استاندارد می باشد. به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است.

در این روش برای برداشتن ریشه های مو، ابتدا بی حسی تزریق می گردد. زمانی که اثر بیحسی شروع شد، ریشه های مو بوسیله سوزن های بسیار باریکی برداشته می شوند و به مناطقی که تراکم کمتری دارند منتقل می شوند.

در حین و بعد از این عمل جراحی شما هیچگونه دردی را احساس نخواهید نمود. هیچگونه اسکاری در منطقه ای که موها از آن برداشته شده اند دیده نخواهد شد. ممکن است در این مناطق نقاط قرمز و متورمی را ببینید، که بدلیل بیرون آوردن ریشه بوسیله سوزن ها می باشد. البته ظرف ۱۰ روز از بین خواهند رفت. دوره ریکاوری و بازپروری این روش بسیار کوتاه و معمولا بین ۴ تا ۶ ماه خواهد بود. این روش برای پیوند موی ابروها ، سبیل و ریش مورد استفاده قرار می گیرد. بدلیل دوره ریکاوری کوتاه بین ۲ تا ۳ روز، بسیاری از بیماران و البته پزشکان این روش را برای درمان انتخاب می کنند. این روش می بایست بوسیله متخصصان و پزشکان مجرب اعمال شود در غیر اینصورت نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد.

روش FIT آسان تر از روش FUT بوده و زمان کمتری نیز نیاز دارد. میزان نتیجه مثبت آن نیز بیشتر می باشد. در حالی که در روش FUT این میزان بسیار کمتر است. روش FIT همچنین برای موی ابروها، سبیل و ریش مورد استفاده قرار می گیرد. متد FUT روش قدیمی تر است و گاهی از اوقات بعنوان انتخاب دوم مورد استفاده قرار می گیرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

توصیه های پس از کاشت مو

بعد از انجام کاشت مو به منظور حصول نتیجه بهتر و تسریع روند رشد موها، نکات زیر را به کار بگیرید.


1- به دلیل بی حس بودن سر بعد از کاشت مو، مواظب باشید هنگام سوار شدن به خودرو، سرتان به ستون آن اصابت نکند.


2- به دلیل تزریق داروهای بی حسی برای انجام کاشت مو، تا 24 ساعت بعد از کاشت از رانندگی خودداری کنید.


3- شب اول بعد از کاشت مو در صورت درد، از قرص استامینوفن کدئین یا مسکن دیگری استفاده کنید و قرص سیپروفلوکسازین 500 را تا 7 روز بعد از کاشت و به فواصل هر 12 ساعت یک عدد میل کنید.


4- در صورت خارش سر، ازقرص سیتریزین استفاده کنید و به هیچ عنوان موهای کاشت شده را دستکاری نکنید.


5- بعد از کاشت مو برای جلوگیری از تورم، یخ را روی پیشانی و دو طرف سر به فواصل هر یک ساعت ده دقیقه قرار دهید.


مراقبت-بعد-از-کاشت-مو


6- از روز اول تا پنجم بعد از کاشت مو، هنگام خواب دو بالشت زیر سر بگذارید و سر را داخل بالشت دور گردنی قرار دهید تا به سر و گرفت های مو فشار وارد نشود. طاق باز بخوابید تا تزریقات دارویی از پشت سر جذب شود و تورم به صورت و چشم ها انتقال پیدا نکند. به سمت چپ و راست نخوابید و سعی کنید فقط به صورت طاق باز بخوابید.


7- تا 15 روز پس از کاشت مو از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش کردن و خم شدن خودداری نمایید.


8- از انجام هر نوع ورزش سنگین و حرکات سریع و کارهای سنگین که نیاز به قدرت و فشار زیاد دارد تا 45 روز پس از کاشت خودداری نمایید. همچنین شنا کردن تا سه ماه پس از کاشت ممنوع می باشد.


9- دو عدد اسپری تهیه کرده، در داخل یکی از آنها ¼ شامپو بچه و ¾ آب مخلوط نمایید و در داخل اسپری دیگر سرم شستشو بریزید. پس از کاشت مو ابتدا سر را با شامپو بچه اسپری کنید و به مدت ده دقیقه روی سر قرار دهید، سپس با سرم شستشو اسپری کنید تا کاملا تمیز شود. این کار را به مدت پنج روز و روزانه چهار الی پنج مرتبه انجام دهید تا لخته های روی سر کاملا از بین بروند.


10- از روز سوم پس از کاشت حمام کردن مجاز است، هنگام حمام، مستقیما سر را زیر دوش نبرید، برای شستشوی سر، داخل یک کاسه با شامپو بچه، کف آب تهیه کرده و با استفاده از اسفنج یا ابر تمیز و آغشته نمودن آن به کف آب، آن را از فاصله نزدیک روی سر بچکانید و بعد از ده دقیقه خیس خوردن ابر را به آرامی روی سر گذاشته و بردارید. دقت شود که روی نقاط کاشت شده، ابر را نکشید، فقط آن را به آرامی و با فشار کم روی سر بگذارید و بردارید. بر روی نقاط بخیه و برداشت دانه ای، میتوانید ابر را بکشید تا خون آبه و جای پماد کاملا از بین برود. جهت آب کشیدن سر، از یک کاسه آب ولرم که از فاصله نزدیک به روی سر ریخته می شود استفاده کنید. این روند را به مدت ده روز و روزانه یک الی دومرتبه انجام دهید تا سر به خوبی تمیز شود.


11- از روز دهم بعد از کاشت، روغن بادام تلخ یا روغن زیتون را به آرامی با نرمه انگشتان روی سر بمالید و پس از نیم ساعت به حمام بروید، کف آب تهیه شده از شامپو بچه را چندین مرتبه روی سر مالیده و بعد از گذشت ده دقیقه، به آرامی با نرمه انگشتان و بدون کشیدن ناخن، موها و دلمه ها را ماساژ دهید تا دلمه ها به آرامی بریزد، ریختن موها با دلمه هیچ مشکلی ندارد و یک امر طبیعی است. استفاده از روغن بادام را تا چهار روز ادامه دهید تا سر به خوبی تمیز شود. برای کشیدن بخیه و تزریق مزوتراپی رایگان، 14 روز پس از کاشت مراجعه نمایید.


12- پوسته ها و دلمه های روی سر به آرامی خود به خود می ریزند. در نتیجه از کندن، ناخن کشیدن و دستکاری آنها خودداری نمایید.


13- پس از انجام کاشت، جهت ترمیم سریع تر و جوش خوردن زخم ها، از آناناس و آلوئه ورا طبیعی، مایعات طبیعی و ویتامین C استفاده نمایید.


14- تا 45 روز پس از کاشت مو ژل موضعی تجویز شده را بر روی محل برداشت بخیه و در صورت کاشت دانه ای، تا 20 روز، استفاده نمایید. این کار باعث بهبود اسکارها و زخم های پشت سر می شود.مراقبت-بعد-از-کاشت-مو


15- تا 2 هفته پس از کاشت مو از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و باد شدید خودداری نمایید. البته این به معنای بیرون نرفتن از منزل نیست.


16- کشیدن سیگار، قلیان، مواد مخدر و نوشیدن مشروب به علت اثرات منفی در کاشت مو تا 3 ماه ممنوع می باشد. در صورت عدم رعایت این موارد، خطر جدی ایجاد نکروز، جوش نخوردن زخم ها، عدم حیات بافت ها وعدم رشد موهای کاشته شده وجود دارد که عواقب رعایت نکردن این موارد به عهده خود بیمار خواهد بود.مراقبت-بعد-از-کاشت-مو


17- بین 5 الی 15 روز پس از کاشت مو، گرفت های کاشت شده رشد مختصری دارند و پس از 15 روز، به دلیل بسته شدن شکاف ها، به مدت دو ماه موها از ساقه می ریزد و از ماه سوم موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند. در ابتدا موها بسیار نازک و کرکی هستند و به مرور زمان تراکم و ضخامت آنها بیشتر می شود. این پروسه 6 الی 9 ماه زمان می برد و نتیجه قطعی رشد موهای کاشته شده، پس از یک سال به نحو مطلوب حاصل می شود.
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دستگاه پلکسر چیست؟

موارد استفاده از دستگاه پلکسر پلاس

موارد زیادی در ایجاد چین و چروک اطراف چشم نقش دارند از جمله مصرف سیگار و قرار گرفتن در معرض نور خورشید . برای از بین بردن چین و چروک ها راه های درمان زیادی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از دستگاه پلکسر (پلاسماجت) است. پلاسماجت یا پلکسر در سال 2014 ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت .

این روش یک روش کم تهاجم محسوب می شود، جراحی های کم تهاجمی روشی هستند که جایگزین روش های جراحی تهاجمی که با خونریزی و بخیه همراه هستند ولی روش های کم تهاجم بدون خونریزی و بخیه و ایمن و ساده و عاری از خطر برای پزشک و بیمار هستند که دوره بهبود کوتاهتری نسبت به روش های جراحی تهاجمی دارند. در جراحی های تهاجمی پوست به طور کامل بریده می شود، در نتیجه آثار بریدگی بعد از جراحی پس از مدتی باقی می ماند، حتی ممکن است پوست بیش از اندازه بریده شود و در نتیجه چشم ها قرینه نشوند. خوشبختانه این مشکلات با استفاده از دستگاه پلکسر وجود ندارد.

پلکسر یا پلاسماجت روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پوست و پلک بدون نیاز به جراحی و برش پوست است و ناسب افرادیست که بدون جراحی و بی هوشی می خواهند پلک های جوان و زیبا داشته باشند. در این روش با استفاده از پلاسما ( از دیدگاه فیزیک حالت چهارم ماده است که می توان آن را گاز مایع در نظر گرفت. ماده در طبیعت در سه نوع یافت می شود: جامد،مایع،گاز ) لایه سطحی پوست به دلیل حرارت بالا باعث تخریب بافت پوست یعنی همان سلول سازی و کلاژن سازی پوست می شود به این حالت تصعید (تبدیل جامد به گاز) گفته می شود.

این روش نقاط ریزی روی پوست ایجاد می کند که باعث انقباض و سفت شدن فیبرهای پوست می شود. بدین ترتیب باعث جوانسازی و بازسازی پوست می شود، بدون هیچگونه برشی روی پوست، پوست محکم می شود. این روش بدون ایجاد بخیه و جراحت نتیجه ای مشابه نتایج جراحی های تهاجمی دارد و نتیجه درمان در پلکسر فوریست.

به دلیل کم تهاجم بودن روش پلکسر(پلاسماجت) به آن بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی ، نیز گفته می شود. این روش نه لیزر است نه امواج رادیوفرکانسی RF ، بلکه یک روش مدرن است که به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند و مشکلاتی نظیر قرمزی و التهابب طولانی ، کلوئید و تیرگی باقی نمی ماند. این روش سریع بوده و نیازی به تزریق بی حسی ندارد. این دستگاه فقط روی لایه های سطحی پوست عمل می کند و از لایه های عمیق پوست عبور نمی کند مگر با صلاحدید پزشک.

نتایج حاصل از پلکسر چه مدت باقی می ماند؟

نتایج آن به اندازه جراحی های تهاجمی باقی می ماند، پلکسر هم مانند سایر روش های جراحی زیبایی نمی تواند در برابر پیری و سالخوردگی پوست مقاومت کند و تاثیرات آن کاملا دائمی نیست ولی نتایج آن بین چند ماه تا چند سال باقی می ماند. ژنتیک بیمار و قومیت آن از جمله مواردی هستند که روی نتایج درمان با استفاده از هر نوع جراحی تاثیرگذار است.

کاربردهای پلکسر(پلاسماجت):

 • پاک کردن تتو
 • برداشت ضایعت پوستی(مانند زگیل و فیبروم و ...)
 • بهبود اسکار و آکنه
 • بهبود خطوط زایمانی
 • بهبود خطوط و چروک اطراف دهان و چشم
 • بازسازی پلک برای اصلاح کیسه های چربی در پلک پایین و پوست اضافی در پلک بالا
 • لیفت صورت و گردن
 • مناسب افرادی که تمایل به جراحی و بی هوشی ندارند
 • مناسب افرادی که افتادگی پلک کمی دارند و نیاز به ترمیم آن است
 • مناسب افرادی که چشم های شرقی دارند و قصد دارند با اینکار فرم چشم غربی داشته باشند
 • افرادی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند ولی نتیجه موردنظر را نگرفتند و چشم هایشان متقارن نیستند

عوارض پلکسر(پلاسماجت):

در کلینیک های اروپا طبق آزمایش های صورت گرفته روی 1000 بیمار (800 خانم و 200 آقا) بین سنین23 تا 82 سال، بیماران با سابقه افتادگی پلک با هر میزان و حتی سیگاری ها، همزمان عمل شدند و تمام 100% بیماران از نتیجه کاملا راضی بودند و عوارض ناشی از جراحی پلک را نداشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روش های غیر جراحی لیفت صورت

روش های غیر جراحی لیفت پوست صورت و رفع افتادگی و چروک پوست

به تعویق انداختن افتادگی و چین و چروک پوست

در درجه اول باید از افتادگی و چین و چروک پوست پیشگیری شود. یکی از مواردی که در پیشگیری از چین و چروک پوست مورد استفاده قرار میگیرد و در علم پزشکی به آن توصیه می شود استفاده از کرم های ضد افتاب است ما باید اثر نامطلوب آفتاب که همان اشعه uv است را با استفاده از کرم ضد آفتاب پیشگیری کنیم.


طبق مطالعات صورت گرفته در این زمینه کسانی که شغل هایی مانند رانندگی دارند یک طرف صورت در معرض آفتاب قرار میگیرد و طرف دیگر صورت سمت سایه ، مشاهده شده در قسمتی که صورت در معرض آفتاب قرار دارد، درصد کلاژن ها خیلی کمتر است و کلاژن ها و الاستیسیتی پوست ازبین میرود و باعث ایجاد چین و چروک میشود.


. بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار مهم است و باید هرچه سریعتر شروع به استفاده از کرم های ضد افتاب را اغاز کرد .حتما در شروع سنین خردسالی و نوجوانی که از ایجاد چین و چروک پیشگیری شود. بر خلاف تصور عموم کرم ضدافتاب فقط منحصر به استفاده خانم ها نیست و اقایان نیز از کرم ضد افتاب باید استفاده کنند


لیفتینگ-پوست-صورتیک باور غلط دیگر که وجود دارد این است که برخی افراد زمانی که به پزشک برای انها کرم ضدافتاب تجویز میکند ، میگویند از خانه که خارج میشویم تا شب در محل کار هستیم و دیگر در معرض افتاب قرار نمیگیریم که از کرم ضدافتاب بخواهیم استفاده کنیم. درصورتی که موارد دیگری وجود دارند که اشعه uv را به پوست ما می تابانند، مانند :لامپهای کم مصرف مهتابی ها مانیتور کامپیوتر و تلویزیون نیز مانند افتاب عمل میکنند


حتی حضور دائم در منزل نیز نیازمند استفاده از کرم ضدافتاب است. تحقیقات نشان داده است زمانی که شخصی سه ساعت مداوم در محیط بسته قرار گیرد با عوامل محیطی مثل فلورسن مانیتور کامپیوتر و تلویزیون قرار داشته باشد معادل این است که نیم ساعت کامل در معرض افتاب شدید قرار داشته است. بنابراین همان تاثیر را با شدت کمتری دارد، در نتیجه ما باید در محیط سربسته نیز از کرم های ضد افتاب استفاده کنیم


مورد بعدی که باید استفاده شود، استفاده از یک لایه بردار خفیف است. فرض کنید شخصی دندان هایش را یک ماه مسواک نزند چه اتفاقی می افتد؟! جرمی که هرروز روی دندان ها ایجاد میشود تجمع پیدا میکند و در نهایت شخص مجبور میشود جرم گیری دندان انجام دهد، درصورتی که شخص اگر هرروز اقدام به مسواک زدن کند لایه های جرم روزانه از روی دندان برداشته میشود و به مرحله ی جرم گیری نیازی نخواهد بود.


پوست هم به همین صورت است و شخص باید یکسری لایه بردارهای خفیف را برای ناحیه پوست صورت استفاده کند که اینها تجمع پیدا نکنند و لک روی پوست ایجاد نشود و منافذ باز پوست و چربی های زیرپوستی ایجاد نشود. بنابراین استفاده از کرم ضدافتاب و لایه بردار خفیف برای جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست توصیه میشود.


لیفتینگ-پوست-صورتعلاوه بر موارد ذکر شده تغذیه نیز در این امر نقش مهمی دارد در نتیجه سبزیجات میوه جات و مقدار مناسبی اب باید استفاده شود.میدانیم که 60 تا 70 درصد بدن انسان را اب تشکیل میدهد که اگر اب کافی استفاده نکنیم محیط مناسب برای کلاژن سازی و الاستیسیتی در پوست ایجاد نمیگردد.


اگر موارد ذکر شده را رعایت کنیم افتادگی پوست خیلی دیرتر رخ خواهد داد و نیازمندی کمتری برای اعمال جراحی و غیره خواهیم داشت. خیلی از افراد معتقد هستند لیفت زمانی اثر پذیری واقعی را دارد که فرد تحت عمل جراحی و بیهوشی قرار گیردکه طبعا عوارض خاص خودش را دارد.


روش های غیرجراحی که کمک میکند تا افتادگی صورت و پوست جبران شود و عمل لیفت را به خوبی انجام دهد معرفی میکنیم:


قبل از اینکه پوست شدیدا دچار افتادگی شود و نیازمند عمل جراحی و لیفتینگ با اعمال جراحی با بیهوشی شود ما باید یکسری کارها انجام دهیم که این اتفاق دیرتر بیافتد.


یکی از طبیعی ترین کارهاییکه میتوان انجام داد تزریق چربی است.چربی از نواحی مختلف بدن به روش صحیح برداشته میشود و ان را در نواحی خظ خنده یا گونه ها تزریق میشود، چربی ها در واقع سلول زنده هستند و هیچگونه عوارضی ندارند. بنابراین تزریق چربی میتواند به عنوان راهی باشد قبل ازینکه جراحی اتفاق بیفتد، چربی تزریق میشود که افتادگی پوست دیرتر رخ دهد.


البته موارد دیگری نیز وجود دارد که میتوان انجام داد که شامل تزرق کلاژن و ویتامین c و غیره است این تزریقات زمانی که داخل سلول پوستی انجام شود باعث تقویت کلاژن سازی در پوست میشود و الاستیسیتی پوست حفظ شود و روش هایی وجود دارد به نام مزوتراپی.


اگر ویتامینی مانند E, D و غیره را به صورت خوراکی مصرف داشته باشد ، اگر 100 واحد ویتامین E مصرف کنید تا بخواهد در ل بدن پخش شود و به پوست صورت برسد شاید حدود 3 ای 4 درصد جذب پوست صورت شود ولی روش های تزریقی موضعی و مزوتراپی که انجام شود میتواند اثر بیشتری نسبت به مصرف خوراکی دان داشته باشد.


PRP یکی از موارد دیگری است که در این زمینه کاربرد دارد. تحقیقات نشان داده است اگر روش PRP به درستی انجام شود میتواند موثر باشد و سلول های پوستی و فیبروپلاست ها را برای ساخت و ساز و کلاژن سازی فعال کند.


انواع چین و چروک های صورت

چین و چروکهایی که روی پوست انسان ایجاد میشود دو دسته هستند:


دسته اول به دلیل انقباض عضلات ایجاد میشود زمانی که شما اخم میکنید باعث ایجاد اخم میشود و یا زمانی که میخندیم خط هایی که کنار چشم و خط خنده ایجاد میشود. اینها چین و چروک های داینامیک هستند که یکی از بهترین راههای درمان ان تزریق بوتاکس است که در ناحیه پیشانی و کناره ای چشم زمانی تزریق میشود باعث جلوگیری از انقباض عضلات میشود و باعث پیشگیری از ایجاد چین و چروک روی پوست میشود.


دسته دوم چین و چروک های استاتیک هستند به چین و چروک ها و نواحی پوستی اطلاق میشود که شما زمانی که به طور عادی به اینه نگاه میکنید این چین و چروکها مشخص هستند مانند خط خنده افتادگی گونه چین و چروک های زیرچشم ،که تزریق چربی میتواند برای این نواحی مفید باشد و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.


درمورد تزریق ژل، اینکه ایا تزریق ژل نسبت به روش های ذکر شده بهتر است یا خیر؟!


در گذشته ژل هایی که تزریق میشد مدت ماندگاری زیادی داشتند حدود 4 ای 5 سال و حتی بیشتر . ژلهایی که ماندگاری طولانی دارند از نظرعلم پزشکی مناسب استفاده نیستند به دلیل اینکه در طول مدت 4 الی 5 سالی که این ژل ها داخل پوست صورت هستند یک نوع عوارضی ایجاد خواهند کرد که میتواند شامل عفونت و و ورم و التهاب و یا حرکت ژل باشد. ولی ژل هایی که ماندگاری کمی دارند حدود یک سال ، به این نوع ژل ها هیالوریک گفته میشود که اگر درست تزریق شوند عوارض خاصی ایجاد نمیکنند. معمولا در پوست صورت اگر مقدار چین و چروک ها و افتادگی ها کم باشد از ژل استفاده میشود ولی اگر خط خنده و لبخند عمیق و یا چین و چروک های خیلی وسیعی در ناحیه پوست وجود داشت بهتر است از تزریق چربی استفاده شود.


لازم به ذکر است تمامی روش های فوق حتما باید توسط پزشکان متخصص انجام گیرد که تجربه کافی در این زمینه را دارنداین مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رفع افتادگی و پیری پوست با دستگاه پلکسر

رفع افتادگی و پیری پوست با دستگاه پلکسر


موارد زیادی در ایجاد چین و چروک اطراف چشم نقش دارند از جمله مصرف سیگار و قرار گرفتن در معرض نور خورشید . برای از بین بردن چین و چروک ها راه های درمان زیادی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از دستگاه پلکسر (پلاسماجت) است.


پلاسماجت یا پلکسر در سال 2014 ابداع شد و مورد استفاده قرار گرفت . این روش یک روش کم تهاجم محسوب می شود، جراحی های کم تهاجمی روشی هستند که جایگزین روش های جراحی تهاجمی که با خونریزی و بخیه همراه هستند ولی روش های کم تهاجم بدون خونریزی و بخیه و ایمن و ساده و عاری از خطر برای پزشک و بیمار هستند که دوره بهبود کوتاهتری نسبت به روش های جراحی تهاجمی دارند. در جراحی های تهاجمی پوست به طور کامل بریده می شود، در نتیجه آثار بریدگی بعد از جراحی پس از مدتی باقی می ماند، حتی ممکن است پوست بیش از اندازه بریده شود و در نتیجه چشم ها قرینه نشوند.


plexer-lifting-face


خوشبختانه این مشکلات با استفاده از دستگاه پلکسر وجود ندارد. پلکسر یا پلاسماجت روشی برای از بین بردن افتادگی و پیری پوست و پلک بدون نیاز به جراحی و برش پوست است و ناسب افرادیست که بدون جراحی و بی هوشی می خواهند پلک های جوان و زیبا داشته باشند. در این روش با استفاده از پلاسما ( از دیدگاه فیزیک حالت چهارم ماده است که می توان آن را گاز مایع در نظر گرفت. ماده در طبیعت در سه نوع یافت می شود: جامد،مایع،گاز ) لایه سطحی پوست به دلیل حرارت بالا باعث تخریب بافت پوست یعنی همان سلول سازی و کلاژن سازی پوست می شود به این حالت تصعید (تبدیل جامد به گاز) گفته می شود.


این روش نقاط ریزی روی پوست ایجاد می کند که باعث انقباض و سفت شدن فیبرهای پوست می شود. بدین ترتیب باعث جوانسازی و بازسازی پوست می شود، بدون هیچگونه برشی روی پوست، پوست محکم می شود. این روش بدون ایجاد بخیه و جراحت نتیجه ای مشابه نتایج جراحی های تهاجمی دارد و نتیجه درمان در پلکسر فوریست. به دلیل کم تهاجم بودن روش پلکسر(پلاسماجت) به آن بلفاروپلاستی بدون نیاز به جراحی ، نیز گفته می شود.


plexer-lifting-face


این روش نه لیزر است نه امواج رادیوفرکانسی RF ، بلکه یک روش مدرن است که به لایه های عمیق پوست نفوذ نمی کند و مشکلاتی نظیر قرمزی و التهابب طولانی ، کلوئید و تیرگی باقی نمی ماند. این روش سریع بوده و نیازی به تزریق بی حسی ندارد. این دستگاه فقط روی لایه های سطحی پوست عمل می کند و از لایه های عمیق پوست عبور نمی کند مگر با صلاحدید پزشک.


نتایج حاصل از پلکسر چه مدت باقی می ماند؟


نتایج آن به اندازه جراحی های تهاجمی باقی می ماند، پلکسر هم مانند سایر روش های جراحی زیبایی نمی تواند در برابر پیری و سالخوردگی پوست مقاومت کند و تاثیرات آن کاملا دائمی نیست ولی نتایج آن بین چند ماه تا چند سال باقی می ماند. ژنتیک بیمار و قومیت آن از جمله مواردی هستند که روی نتایج درمان با استفاده از هر نوع جراحی تاثیرگذار است.


plexer-lifting-face


کاربردهای پلکسر(پلاسماجت):-پاک کردن تتو

-برداشت ضایعت پوستی(مانند زگیل و فیبروم و ...)

-بهبود اسکار و آکنه

-بهبود خطوط زایمانی

-بهبود خطوط و چروک اطراف دهان و چشم

-بازسازی پلک برای اصلاح کیسه های چربی در پلک پایین و پوست اضافی در پلک بالا -لیفت صورت و گردن

-مناسب افرادی که تمایل به جراحی و بی هوشی ندارند

-مناسب افرادی که افتادگی پلک کمی دارند و نیاز به ترمیم آن است

-مناسب افرادی که چشم های شرقی دارند و قصد دارند با اینکار فرم چشم غربی داشته باشند

-افرادی که قبلا جراحی پلک انجام داده اند ولی نتیجه موردنظر را نگرفتند و چشم هایشان متقارن نیستندplexer-lifting-face


عوارض پلکسر(پلاسماجت):


در کلینیک های اروپا طبق آزمایش های صورت گرفته روی 1000 بیمار (800 خانم و 200 آقا) بین سنین23 تا 82 سال، بیماران با سابقه افتادگی پلک با هر میزان و حتی سیگاری ها، همزمان عمل شدند و تمام 100% بیماران از نتیجه کاملا راضی بودند و عوارض ناشی از جراحی پلک را نداشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محصولات مراقبت از پوست و مو

زيبايي هر فرد، با شادابي و سلامت پوست و موی وی ارتباط مستقیم دارد. به همين دليل توجه و مراقبت دقيق و روزانه تاثير بسيار مستقيمي بر حفظ زيبايي طبيعي انسان خواهد داشت.


در مراقبت از پوست، انتخاب صحيح محصول با توجه به نوع پوست، سن، شرايط محيطي و ... از اهميت ويژهای برخوردار است.


فروشگاه اینترنتی وزیبا با ارائه محصولات متنوع مراقبت از پوست و مو، نياز پوست را در هر سن و با هر نوع سليقه اي برآورده ساخته و مشکلات آن را درمان می کند.


در انتخاب محصولات این فروشگاه اینترنتی، نوآوري، تحقيقات و تكنولوژي همگي به خدمت گرفته شده اند تا با توليد محصولاتی موثر و با كيفيت عالي شما را در حفظ و نگهداري زيبايي طبيعي خود ياري دهند.


در فروشگاه اینترنتی وزیبا، سعی شده است تا محصولاتی از برترین و با کیفیت ترین برندهای جهانی در زمینه مراقبت از پوست و مو را به شما عزیزان معرفی نماییم.


برندهایی مانند اورئال، کلینیک، مایبلین و ....


برای خرید این محصولات می توانید به فروشگاه اینترنتی وزیبا مراجعه کنید. بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

فروشگاه اینترنتی وزیبا


این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید