دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بعد از انجام کاشت مو به منظور حصول نتیجه بهتر و تسریع روند رشد موها، نکات زیر را به کار بگیرید.


1- به دلیل بی حس بودن سر بعد از کاشت مو، مواظب باشید هنگام سوار شدن به خودرو، سرتان به ستون آن اصابت نکند.


2- به دلیل تزریق داروهای بی حسی برای انجام کاشت مو، تا 24 ساعت بعد از کاشت از رانندگی خودداری کنید.


3- شب اول بعد از کاشت مو در صورت درد، از قرص استامینوفن کدئین یا مسکن دیگری استفاده کنید و قرص سیپروفلوکسازین 500 را تا 7 روز بعد از کاشت و به فواصل هر 12 ساعت یک عدد میل کنید.


4- در صورت خارش سر، ازقرص سیتریزین استفاده کنید و به هیچ عنوان موهای کاشت شده را دستکاری نکنید.


5- بعد از کاشت مو برای جلوگیری از تورم، یخ را روی پیشانی و دو طرف سر به فواصل هر یک ساعت ده دقیقه قرار دهید.


مراقبت-بعد-از-کاشت-مو


6- از روز اول تا پنجم بعد از کاشت مو، هنگام خواب دو بالشت زیر سر بگذارید و سر را داخل بالشت دور گردنی قرار دهید تا به سر و گرفت های مو فشار وارد نشود. طاق باز بخوابید تا تزریقات دارویی از پشت سر جذب شود و تورم به صورت و چشم ها انتقال پیدا نکند. به سمت چپ و راست نخوابید و سعی کنید فقط به صورت طاق باز بخوابید.


7- تا 15 روز پس از کاشت مو از بلند کردن اجسام سنگین، ورزش کردن و خم شدن خودداری نمایید.


8- از انجام هر نوع ورزش سنگین و حرکات سریع و کارهای سنگین که نیاز به قدرت و فشار زیاد دارد تا 45 روز پس از کاشت خودداری نمایید. همچنین شنا کردن تا سه ماه پس از کاشت ممنوع می باشد.


9- دو عدد اسپری تهیه کرده، در داخل یکی از آنها ¼ شامپو بچه و ¾ آب مخلوط نمایید و در داخل اسپری دیگر سرم شستشو بریزید. پس از کاشت مو ابتدا سر را با شامپو بچه اسپری کنید و به مدت ده دقیقه روی سر قرار دهید، سپس با سرم شستشو اسپری کنید تا کاملا تمیز شود. این کار را به مدت پنج روز و روزانه چهار الی پنج مرتبه انجام دهید تا لخته های روی سر کاملا از بین بروند.


10- از روز سوم پس از کاشت حمام کردن مجاز است، هنگام حمام، مستقیما سر را زیر دوش نبرید، برای شستشوی سر، داخل یک کاسه با شامپو بچه، کف آب تهیه کرده و با استفاده از اسفنج یا ابر تمیز و آغشته نمودن آن به کف آب، آن را از فاصله نزدیک روی سر بچکانید و بعد از ده دقیقه خیس خوردن ابر را به آرامی روی سر گذاشته و بردارید. دقت شود که روی نقاط کاشت شده، ابر را نکشید، فقط آن را به آرامی و با فشار کم روی سر بگذارید و بردارید. بر روی نقاط بخیه و برداشت دانه ای، میتوانید ابر را بکشید تا خون آبه و جای پماد کاملا از بین برود. جهت آب کشیدن سر، از یک کاسه آب ولرم که از فاصله نزدیک به روی سر ریخته می شود استفاده کنید. این روند را به مدت ده روز و روزانه یک الی دومرتبه انجام دهید تا سر به خوبی تمیز شود.


11- از روز دهم بعد از کاشت، روغن بادام تلخ یا روغن زیتون را به آرامی با نرمه انگشتان روی سر بمالید و پس از نیم ساعت به حمام بروید، کف آب تهیه شده از شامپو بچه را چندین مرتبه روی سر مالیده و بعد از گذشت ده دقیقه، به آرامی با نرمه انگشتان و بدون کشیدن ناخن، موها و دلمه ها را ماساژ دهید تا دلمه ها به آرامی بریزد، ریختن موها با دلمه هیچ مشکلی ندارد و یک امر طبیعی است. استفاده از روغن بادام را تا چهار روز ادامه دهید تا سر به خوبی تمیز شود. برای کشیدن بخیه و تزریق مزوتراپی رایگان، 14 روز پس از کاشت مراجعه نمایید.


12- پوسته ها و دلمه های روی سر به آرامی خود به خود می ریزند. در نتیجه از کندن، ناخن کشیدن و دستکاری آنها خودداری نمایید.


13- پس از انجام کاشت، جهت ترمیم سریع تر و جوش خوردن زخم ها، از آناناس و آلوئه ورا طبیعی، مایعات طبیعی و ویتامین C استفاده نمایید.


14- تا 45 روز پس از کاشت مو ژل موضعی تجویز شده را بر روی محل برداشت بخیه و در صورت کاشت دانه ای، تا 20 روز، استفاده نمایید. این کار باعث بهبود اسکارها و زخم های پشت سر می شود.مراقبت-بعد-از-کاشت-مو


15- تا 2 هفته پس از کاشت مو از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و باد شدید خودداری نمایید. البته این به معنای بیرون نرفتن از منزل نیست.


16- کشیدن سیگار، قلیان، مواد مخدر و نوشیدن مشروب به علت اثرات منفی در کاشت مو تا 3 ماه ممنوع می باشد. در صورت عدم رعایت این موارد، خطر جدی ایجاد نکروز، جوش نخوردن زخم ها، عدم حیات بافت ها وعدم رشد موهای کاشته شده وجود دارد که عواقب رعایت نکردن این موارد به عهده خود بیمار خواهد بود.مراقبت-بعد-از-کاشت-مو


17- بین 5 الی 15 روز پس از کاشت مو، گرفت های کاشت شده رشد مختصری دارند و پس از 15 روز، به دلیل بسته شدن شکاف ها، به مدت دو ماه موها از ساقه می ریزد و از ماه سوم موهای کاشته شده شروع به رشد می کنند. در ابتدا موها بسیار نازک و کرکی هستند و به مرور زمان تراکم و ضخامت آنها بیشتر می شود. این پروسه 6 الی 9 ماه زمان می برد و نتیجه قطعی رشد موهای کاشته شده، پس از یک سال به نحو مطلوب حاصل می شود.
خواندن 13624 دفعه
آخرین ویرایش در 18 تیر 1398

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید