دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لیزر آر اف برای جوانسازی پوست

با گذشت زمان انسان شادابی و نشاط را در خود کمرنگ تر می بیند و سعی میکند که بتواند با استفاده از راههای مختلف این شادابی و نشاط از دست رفته را به جسم خود ببازگرداند. پوست یکی از مهمترین عنصر زیبایی در انسان می باشد که به مرور زمان دچار آسیب هایی می شود که برخی از این آسیب ها عبارت است از بالا رفتن سن، استفاه از مواد آرایشی نامرغوب، دستکاری کردن جوش های ویروسی و عفونی که پس از مدتی از خود جای در پوست می گذارند و همچنین باقی مانده ی زخم ناشی از حادثه ، قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور آفتاب، پاک نکردن آرایش بعد از مهمانی، خوابیدن با آرایش، ترکاندن جوش‌های روی صورت و ... که این موارد باعث می شوند زیبایی پوست از بین برود و شخص برای حل این مشکلات راههای مختلفی را امتحان می کند.


زمانی که پوست چروک می‌شود، در اصل زیر پوست خالی و پوست دچار شکستگی می‌شود. در این وضعیت استفاده از کرم‌ها و درمان‌های موضعی قادر به کم‌ کردن عمق چروک نیستند و فقط می‌ توانند از ایجاد چروک‌های جدید جلوگیری کنند. برای رفع چروک‌های به‌ وجود‌آمده نیاز به درمان‌های سریع و تهاجمی‌تری وجود دارد.

قسمت میانی پوست که درم نام دارد مسئول استحکام پوست است. این بخش از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. با افزایش سن و عوامل دیگری مثل آفتاب و سیگار این رشته ها در پوست کاهش مییابند و تغییر شکل میدهند و باعث ایجاد شلی پوست و چین وچروک در آن می باشد. از طرف دیگر با کاهش تراکم رنگدانه های پوست در درمان لک تاثیر بسیاری دارد.


در اینجا قصد داریم یکی از روش های جوانسازی با نام آر اف فرکشنال را برای شما شرح دهیم.

آر اف فرکشنال یا نیدل آر اف سیستم جوانسازی نوین با امواج رادیوفرکانسی است. این سیستم برای لیفت و جوانسازی پوست از طریق روش کم تهاجم و با استفاده از نیدل های بسیار ظریف از جنس طلا برای رساندن امواج کنترل شده رادیوفرکانسی به اعماق متفاوتی از پوست است .فایده این روش نسبت به سایر روشهای جوانسازی در این است که این روش برای تمامی انواع پوست حتی پوستهای تیره قابل انجام است و ریسک تیرگی به دنبال التهاب در ناحیه درمان وجود ندارد . در این روش خونریزی از سطح پوست وجود ندارد


در این روش برای جوانسازی پوست از امواج مضر نوری استفاده نمی‌شود، بلکه از امواج آر‌اف فرکشنال که توسط دستگاه دو قطبی رادیوفرکوئنسیِ غیرتهاجمی تولید می‌شوند، استفاده می‌شود. این امواج هدفشان لایه‌ی خارجی و میانی پوست است که موجب تحریک پوست برای بازسازی می‌شوند و در نتیجه لایه‌ی جدیدی روی پوست تشکیل شده و میزان تولید کلاژن و الاستین در پوست افزایش می‌یابد و باعث میشود شخص ظاهر جوان‌تر و شاداب‌تری پیدا کند. در انجام آر اف فرکشنال اپیدرم پوست آسیبی نخواهد دید و حرارت دستگاه فقط در قسمت عمقی پوست اثر می گذارد.


این تکنولوژی نوین با استفاده از انرژی رادیو فرکوئنسی گرمایی مناسب در پوست ایجاد می کند و بلافاصله شروع به صاف کردن و سفت کردن پوست می کند ، حتی فقط پس از یک بار درمان، سفتی قابل مشاهده است و از نظر پزشکی ثابت شده که انواع پوستها کلاژن ها را باز سازی می کنند و باعث سفتی و قوام پوست می شود و تمام بافت پوست را بهبود می بخشد.


دستگاه آر اف فرکشنال یکی از بهترین و بی خطر ترین راهها برای جوانسازی پوست می باشد که تاثیر گذاری آن نسبت به دستگاهها و روش های دیگر 3 برابر می باشد. آر اف با تکنیک جدید و بالای خود بافت های سطحی و عمیق پوست را همزمان تحت تاثیر قرار داده و باعث انقباض آن می شود و در نتیجه درمانی مطمئن تر با تاثیرات فوری، پس از اولین درمان قابل مشاهده است.

کاربردهای آر اف فرکشنال

 • لیفت صورت و سفت تر شدن پوست
 • درمان شلی پوست (Skin Laxity)
 • سفت کردن غبغب و ناحیه فک
 • جوانسازی صورت و دور چشم با آر اف فرکشنال
 • بستن حفره ها و منافذ پوست بدن
 • بهبود و درمان ترک های پوستی
 • درمان اسکارهاي آکنه، سوختگي و جراحي
 • کاهش و بهبودی قابل ملاحظه لکه های قهوه ای و حتی لکه های قرمز بعد از جوش
 • رفع چروک صورت
 • درمان ترشح بیش از حد چربی پوست
 • درمان ترک های پوستی
 • درمان تعریق بیش از حد

مزایای آراف فرکشنال

 • عوارض حداقلی
 • نتایج چشمگیر
 • سریع بودن طول درمان
 • کنترل حداکثری عمق
 • قابلیت درمان انواع توناژ پوستی
 • تحویل مستقیم انرژی به لایه درم پوست و در نتیجه محافظت از لایه اپیدرم پوست
 • دوران بهبود بسیار کم
 • پس از انجام جوانسازی پوست از موارد آرایشی و ...میتوانید استفاده کنید

از مزایای دستگاه های جدید آر اف می توان به این مورد اشاره کرد که میزان ورود سوزن به زیر پوست قابل تنظیم است ( از نیم میلی متر تا سه و نیم میلی متر ) لذا بر حسب نوع نازک یا کلفت بودن پوست و منطقه پوست ( دورچشم یا طرفین صورت ) و کاربرد درمانی، پزشک تنظیم می کند که سوزن تا چه عمقی داخل پوست شود که در اینصورت پوست شفاف و لطیف میشود و یا دور چشم که پوست نازکی دارد نباید امواج بیشتر از یک میلی متر نفوذ کند ، و یا مثلا پزشک برای درمان چروک و افتادگی طرفین قسمت پائینی و طرفین صورت باید سوزن را سه میلی متر به عمق پوست وارد کند تا اثرات مطلوب در سریع ترین و تعداد کم جلسات درمانی ظاهر شود .


این دستگاه خیلی سریع و در مدت زمان بسیار کمی امواج رادیویی را به لایه های میانی و زیرین پوست وارد میکند و دمای لازم برای تاثیر درمانی مطلوب سریعا ایجاد می شود ، و این بر خلاف دستگاه های قبلی است که باید پزشک مدت زیادی ( هر جلسه یک ساعت ) کار کند و امواج خیلی آرام از سد پوست بگذرد تا بتواند به لایه های میانی و زیر پوست وارد شود تا نهایتاً به طور مطلوب و موثر اثر کند. ولی در RF فراکشنال این مشکل وجود نداشته و سریعاً و مستقیم سوزن ها بدون درد وارد پوست شده و امواج رادیوفرکانسی از سوزن به لایه های مختلف پوست در یک زمان بسیار کوتاهی وارد میشود. بنابراین تعداد جلسات درمانی در این دستگاه جدید حداکثر چهار جلسه کافی است.


بر خلاف تصور ذهنی ورود سوزن به پوست با درد و هم با خونریزی پوست همراه هست ولی نوع تکنولوژی بکار رفته در این دستگاه بگونه ای بوده که علاوه بر بی درد بودن هیچ گونه خونریزی و خون مردگی در محل ورود و خروج سوزن ها ایجاد نمی شود . بعد از انجام RF فراکشنال قرمزی پوست نهایتاً بعد از چند ساعت کاملا از بین رفته و تنها موردی که بعد از کار با این دستگاه چند روزی مشاهده میشود خشکی مختصر پوست هست که با استفاده از کرم های مرطوب کننده سریعا خشکی پوست هم از بین می رود.


نکته جالب و در واقع مزیت این دستگاه این است که علاوه بر تاثیر درمانی مطلوب در درمان اسکارهای فرو رفته، در بهتر شدن آکنه و جوش های قرمز فعال هم کاملا موثر است و این برخلاف لیزر فراکشنال CO2 می باشد که معمولا نه تنها جوش ها را بهتر نمی کند بلکه بعضا جوش های نهفته و خفیف را بدتر و بیشتر میکند .


نکته ای که باید ذکر شود این است که در درمان اسکارهای فرو رفته هنوز لیزر فراکشنالCO2 انتخاب اول است ولی مهم آن است که همیشه درمان های ترکیبی و تلفیقی در بهبودی بسیاری از مشکلات پوست موثر تر و موفق تر بوده و نتایج درمانی پزشکی بهتر و بیشتر می باشد.


آراف فرکشنال سوزنی از امواج رادیو فرکانس با تکنولوژی فرکشنال میکرو نیدلینگ استفاده نموده، و بعنوان اولین تولید کننده سیستمهای FMR در دنیا، درحال حاضر، شناخته شده ترین برند تکنولوژی فرکشنال می باشد.در این دستگاه، ۲۵ عدد نیدل بطور همزمان وارد پوست می شود که عمق نفوذ آنها بین ۰٫۵-۳٫۵ mm با دقت ۰٫۱ mm قابل تنظیم می باشد. آرایش این نیدل ها طبق یک شبکه ماتریکسی بسیار پیشرفته و بصورت Bipolar می باشد.گرمای تولید شده توسط RF از یک طرف موجب افزایش سنتز کلاژن و الاستین شده، از طرف دیگر، موجب Remodeling کلاژن می شود.با توجه به قانون اهم در مورد میزان عبور جریان الکتریکی از مقاومتهای مختلف موازی، عبور جریان رادیوفرکانس از لایه های مختلف اپیدرم و درم، یک محدوده حرارتی به شکل قطره اشک پدید می آورد. با توجه به این قانون و با توجه به اینکه بیشترین مقاومت مربوط به اپیدرم است، حرارت بسیار کمی در اپیدرم ایجاد شده، خطر ایجاد آسیب حرارتی و سوختگی در اپیدرم بطور کامل از بین خواهد رفت. همچنین، اگر نوک این نیدلها به بافت چربی برخورد کنند، با توجه به بیشتر بودن مقاومت چربی نسبت به درم، انرژی به درم منتقل شده، لیز چربی در ناحیه درم مشاهده نخواهد شد


مراحل انجام درمان با آر ف


در روز درمان، خانم ها با پوست تمیز و بدون آرایش، و آقایان با صورت اصلاح شده حضور یابند. ناحیه مورد نظر با کرم های بی حسی موضعی پوشانده میشود و بعد از 20-30 دقیقه پوست محل درمان شسته شده و ضدعفونی خواهد شد. جلسه درمانی بسته به محل درمان حدود 15-25 دقیقه طول خواهد کشید .بعد از درمان می توان با استفاده از کیسه یخ پوست را خنک و آرام نمود .استفاده از کرم ترمیم بعد از کیسه یخ به کاهش سریع تر التهاب پوست کمک میکندروش کار این دستگاه به این شکل است که ابتدا تعدادی سوزن مخصوص، به داخل پوست وارد شده و سپس امواج رادیوفرکانس بین این سوزن‎ها درون پوست برقرار می‎شود و به این ترتیب ساخت کلاژن و الاستین در پوست تحریک می‎شود.مشاهده تغییرات درمانی بر اساس تغییرات کلاژن در پوست میباشد. اولین تغییرات در کلاژن حدود ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود و بعد از 3 ماه بیشتر میشود ولی بعد از آن هم همچنان ادامه دارد.بنابراین تغییرات اولیه 2-3 هفته بعد از درمان دیده میشود ولی تغییرات اساسی از درمان در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر میرسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت . بنابراین تغییرات اولیه ای که سریع بعد از آر اف پدیدار میشود بدلیل انقباض الیاف کلاژن و تغییرات اصلی ولی تاخیری بدلیل تولید کلاژن جدید میباشد. کلا جوانسازی پوست با آر اف پروسه ای است که بعد از قطع درمان هم در پوست ادامه میابد.فرآیند تولید کلاژن توسط بدن زمان بر خواهد بود و علاوه بر مشاهده نتایج سریع پس از درمان، با گذر زمان پوست شما شفاف تر و جوان تر شده و مشاهده نتایج نهایی شاید تا 4 ماه به طول بکشد.بهترین کار این است که شما یک دوره‌ی درمان شامل 3 تا 5 جلسه را طی کنید. مدت زمانی که باید بین جلسات درمانی فاصله بیافتد، برای بیماران مختلف فرق می‌کند و به ناحیه‌ی تحت درمان و شرایط پوست بیمار بستگی دارد. فاصله‌ی بین جلسات درمانی به طور استاندارد باید بین 4 تا 6 هفته باشد. برای آن که نتایج درمانی این روش را حفظ کنید، بسته به نوع پوست شما، ممکن است توصیه شود که سالی یکبار این دوره‌ی درمانی را طی کنید.


هزینه جوانسازی پوست (با آر اف فرکشنال )


هزینه انجام لیفت صورت با rf به مناطق تحت درمان، میزان ، نیازها و خواسته های هر یک از بیماران بستگی دارد.


با خارج شدن سوزن از پوست، قرمزی خفیف و کمی تورم در محل دیده می شود که ممکن است چند ساعت و حتی تا 48 ساعت پس از درمان وجود داشته باشد، طی 3-4 هفته آینده شفاف تر و کشیده تر شدن پوست قابل رویت است.افراد در طی این درمان مصرف ضدآفتاب به میزان کافی می توانند فعالیت های معمول اجتماعی خود را ادامه دهند.
تغییرات درمان را چه زمانی میتوان مشاهده کرد؟

تغییرات درمان بر اساس تغییرات کلاژن در پوست میباشد. اولین تغییرات در کلاژن ۳ هفته بعد از جلسه درمانی شروع می شود و بعد از ۳ ماه به حداکثر می رسد ولی بعد از آن هم همچنان ادامه دارد. بنابراین تغییرات اولیه ۳-۲ هفته بعد از درمان دیده میشود ولی تغییرات اساسی ناشی از درمان در ماه سوم بعد از درمان به حداکثر میرسد ولی حتی بعد از آن نیز ادامه خواهد یافت . بنابراین تغییرات اولیه ای که سریع بعد از آر اف پدیدار میشود بدلیل انقباض الیاف کلاژن و تغییرات اصلی ولی تاخیری بدلیل تولید کلاژن جدید میباشد.


عملکرد دستگاه آر اف

این دستگاه طوری طراحی شده که سوزن ها با ورود به بافت پوست، امواج رادیوفرکانسی را آزاد کرده و انرژی گرمایی حاصله در عمقهای متفاوتی از پوست آزاد می شود. در عرض 4-6 هفته کلاژن های قبلی شکل جدید به خود میگیرند، زوائد سلولهای رنگدانه ای نیز تخریب میشوند و کلاژن سازی جدید صورت میگیرد و پوست کمی سفت می شود .


میکرونیدلینگ یا rf؟

میکرونیدلینگ برای جوانسازی و لیفت صورت و درمان ضایعات سطحی پوست مورد استفاده قرار می گیرد و باعث تحریک سلولهای بنیادی شده و پوست یک درجه روشن تر می شود این روش در مقایسه با آر اف احتیاج به ۲۴ ساعت خانه نشینی دارد در حالیکه آر اف صرفا برای لیفت صورت مورد استفاده قرار می گیرد و احتیاج به خانه نشینی ندارد.


هایفوتراپی یا rf؟

هایفوتراپی روش جدید لیفت صورت است که درمان بطور سرپایی و در یک جلسه انجام می شود و بر عکس آر اف که تاثیر تدریجی دارد و در چند جلسه انجام می شود اثر آن سریع است و ماندگاری آن در مقایسه با آر اف طولانی تر است.


خواندن 5001 دفعه
آخرین ویرایش در 23 مرداد 1398

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید