دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

روش های غیر جراحی لیفت پوست صورت و رفع افتادگی و چروک پوست

به تعویق انداختن افتادگی و چین و چروک پوست

در درجه اول باید از افتادگی و چین و چروک پوست پیشگیری شود. یکی از مواردی که در پیشگیری از چین و چروک پوست مورد استفاده قرار میگیرد و در علم پزشکی به آن توصیه می شود استفاده از کرم های ضد افتاب است ما باید اثر نامطلوب آفتاب که همان اشعه uv است را با استفاده از کرم ضد آفتاب پیشگیری کنیم.


طبق مطالعات صورت گرفته در این زمینه کسانی که شغل هایی مانند رانندگی دارند یک طرف صورت در معرض آفتاب قرار میگیرد و طرف دیگر صورت سمت سایه ، مشاهده شده در قسمتی که صورت در معرض آفتاب قرار دارد، درصد کلاژن ها خیلی کمتر است و کلاژن ها و الاستیسیتی پوست ازبین میرود و باعث ایجاد چین و چروک میشود.


. بنابراین استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار مهم است و باید هرچه سریعتر شروع به استفاده از کرم های ضد افتاب را اغاز کرد .حتما در شروع سنین خردسالی و نوجوانی که از ایجاد چین و چروک پیشگیری شود. بر خلاف تصور عموم کرم ضدافتاب فقط منحصر به استفاده خانم ها نیست و اقایان نیز از کرم ضد افتاب باید استفاده کنند


لیفتینگ-پوست-صورتیک باور غلط دیگر که وجود دارد این است که برخی افراد زمانی که به پزشک برای انها کرم ضدافتاب تجویز میکند ، میگویند از خانه که خارج میشویم تا شب در محل کار هستیم و دیگر در معرض افتاب قرار نمیگیریم که از کرم ضدافتاب بخواهیم استفاده کنیم. درصورتی که موارد دیگری وجود دارند که اشعه uv را به پوست ما می تابانند، مانند :لامپهای کم مصرف مهتابی ها مانیتور کامپیوتر و تلویزیون نیز مانند افتاب عمل میکنند


حتی حضور دائم در منزل نیز نیازمند استفاده از کرم ضدافتاب است. تحقیقات نشان داده است زمانی که شخصی سه ساعت مداوم در محیط بسته قرار گیرد با عوامل محیطی مثل فلورسن مانیتور کامپیوتر و تلویزیون قرار داشته باشد معادل این است که نیم ساعت کامل در معرض افتاب شدید قرار داشته است. بنابراین همان تاثیر را با شدت کمتری دارد، در نتیجه ما باید در محیط سربسته نیز از کرم های ضد افتاب استفاده کنیم


مورد بعدی که باید استفاده شود، استفاده از یک لایه بردار خفیف است. فرض کنید شخصی دندان هایش را یک ماه مسواک نزند چه اتفاقی می افتد؟! جرمی که هرروز روی دندان ها ایجاد میشود تجمع پیدا میکند و در نهایت شخص مجبور میشود جرم گیری دندان انجام دهد، درصورتی که شخص اگر هرروز اقدام به مسواک زدن کند لایه های جرم روزانه از روی دندان برداشته میشود و به مرحله ی جرم گیری نیازی نخواهد بود.


پوست هم به همین صورت است و شخص باید یکسری لایه بردارهای خفیف را برای ناحیه پوست صورت استفاده کند که اینها تجمع پیدا نکنند و لک روی پوست ایجاد نشود و منافذ باز پوست و چربی های زیرپوستی ایجاد نشود. بنابراین استفاده از کرم ضدافتاب و لایه بردار خفیف برای جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست توصیه میشود.


لیفتینگ-پوست-صورتعلاوه بر موارد ذکر شده تغذیه نیز در این امر نقش مهمی دارد در نتیجه سبزیجات میوه جات و مقدار مناسبی اب باید استفاده شود.میدانیم که 60 تا 70 درصد بدن انسان را اب تشکیل میدهد که اگر اب کافی استفاده نکنیم محیط مناسب برای کلاژن سازی و الاستیسیتی در پوست ایجاد نمیگردد.


اگر موارد ذکر شده را رعایت کنیم افتادگی پوست خیلی دیرتر رخ خواهد داد و نیازمندی کمتری برای اعمال جراحی و غیره خواهیم داشت. خیلی از افراد معتقد هستند لیفت زمانی اثر پذیری واقعی را دارد که فرد تحت عمل جراحی و بیهوشی قرار گیردکه طبعا عوارض خاص خودش را دارد.


روش های غیرجراحی که کمک میکند تا افتادگی صورت و پوست جبران شود و عمل لیفت را به خوبی انجام دهد معرفی میکنیم:


قبل از اینکه پوست شدیدا دچار افتادگی شود و نیازمند عمل جراحی و لیفتینگ با اعمال جراحی با بیهوشی شود ما باید یکسری کارها انجام دهیم که این اتفاق دیرتر بیافتد.


یکی از طبیعی ترین کارهاییکه میتوان انجام داد تزریق چربی است.چربی از نواحی مختلف بدن به روش صحیح برداشته میشود و ان را در نواحی خظ خنده یا گونه ها تزریق میشود، چربی ها در واقع سلول زنده هستند و هیچگونه عوارضی ندارند. بنابراین تزریق چربی میتواند به عنوان راهی باشد قبل ازینکه جراحی اتفاق بیفتد، چربی تزریق میشود که افتادگی پوست دیرتر رخ دهد.


البته موارد دیگری نیز وجود دارد که میتوان انجام داد که شامل تزرق کلاژن و ویتامین c و غیره است این تزریقات زمانی که داخل سلول پوستی انجام شود باعث تقویت کلاژن سازی در پوست میشود و الاستیسیتی پوست حفظ شود و روش هایی وجود دارد به نام مزوتراپی.


اگر ویتامینی مانند E, D و غیره را به صورت خوراکی مصرف داشته باشد ، اگر 100 واحد ویتامین E مصرف کنید تا بخواهد در ل بدن پخش شود و به پوست صورت برسد شاید حدود 3 ای 4 درصد جذب پوست صورت شود ولی روش های تزریقی موضعی و مزوتراپی که انجام شود میتواند اثر بیشتری نسبت به مصرف خوراکی دان داشته باشد.


PRP یکی از موارد دیگری است که در این زمینه کاربرد دارد. تحقیقات نشان داده است اگر روش PRP به درستی انجام شود میتواند موثر باشد و سلول های پوستی و فیبروپلاست ها را برای ساخت و ساز و کلاژن سازی فعال کند.


انواع چین و چروک های صورت

چین و چروکهایی که روی پوست انسان ایجاد میشود دو دسته هستند:


دسته اول به دلیل انقباض عضلات ایجاد میشود زمانی که شما اخم میکنید باعث ایجاد اخم میشود و یا زمانی که میخندیم خط هایی که کنار چشم و خط خنده ایجاد میشود. اینها چین و چروک های داینامیک هستند که یکی از بهترین راههای درمان ان تزریق بوتاکس است که در ناحیه پیشانی و کناره ای چشم زمانی تزریق میشود باعث جلوگیری از انقباض عضلات میشود و باعث پیشگیری از ایجاد چین و چروک روی پوست میشود.


دسته دوم چین و چروک های استاتیک هستند به چین و چروک ها و نواحی پوستی اطلاق میشود که شما زمانی که به طور عادی به اینه نگاه میکنید این چین و چروکها مشخص هستند مانند خط خنده افتادگی گونه چین و چروک های زیرچشم ،که تزریق چربی میتواند برای این نواحی مفید باشد و تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.


درمورد تزریق ژل، اینکه ایا تزریق ژل نسبت به روش های ذکر شده بهتر است یا خیر؟!


در گذشته ژل هایی که تزریق میشد مدت ماندگاری زیادی داشتند حدود 4 ای 5 سال و حتی بیشتر . ژلهایی که ماندگاری طولانی دارند از نظرعلم پزشکی مناسب استفاده نیستند به دلیل اینکه در طول مدت 4 الی 5 سالی که این ژل ها داخل پوست صورت هستند یک نوع عوارضی ایجاد خواهند کرد که میتواند شامل عفونت و و ورم و التهاب و یا حرکت ژل باشد. ولی ژل هایی که ماندگاری کمی دارند حدود یک سال ، به این نوع ژل ها هیالوریک گفته میشود که اگر درست تزریق شوند عوارض خاصی ایجاد نمیکنند. معمولا در پوست صورت اگر مقدار چین و چروک ها و افتادگی ها کم باشد از ژل استفاده میشود ولی اگر خط خنده و لبخند عمیق و یا چین و چروک های خیلی وسیعی در ناحیه پوست وجود داشت بهتر است از تزریق چربی استفاده شود.


لازم به ذکر است تمامی روش های فوق حتما باید توسط پزشکان متخصص انجام گیرد که تجربه کافی در این زمینه را دارندخواندن 3960 دفعه
آخرین ویرایش در 17 تیر 1398

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید