دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لب ها جزء بسيار مهمی در زيبايِی و تناسب صورت محسوب میشوند و به همين دليل انجام هر مداخله ای در اين عضو نياز به دقت و زيبايی شناسي خاص جراح دارد.

پيوند چربی مي تواند برجستگی طولانی مدت در لب ها ايجاد کند. اولين نکته ای که مي بايستی در تزريق چربی لب مد نظر قرار گيرد فرم ساختاری لب و آگاهی از آناتومی لب و ساختمان های مرتبط به آن مثل فک و دندانها است.همانطور که يک معمار نبايد انتظار داشته باشد که صرفاً با روی هم قرار دادن مواد و متريال ساختمان زيبايي بنا کند، يک جراح زيبايي نيز بدون آگاهی کامل از ساختار لب و اينکه قرارگيری يک پر کننده در هر قسمت لب چه تاٌ ثيری روی فرم کلی لب می گذارد ، نمی تواند فرم متناسب و زيبايی از لب بوجود آورد.جراح با درنظر گرفتن عوامل موٌثر در جذابيت لب مي تواند با انجام تزريق چربی ، زيبايی و تناسب طبيعی و ذاتی لب، متناسب با چهره فرد را ايجاد کرده ، لب جوان تر و جذاب تری را به فرد ببخشد. 

البته صرفاً شناخت خصوصيات “لب زيبا” کافی نيست. درک اين نکته ضروری است که اضافه کردن بافت به يک بخش لب، چه اثراتی بر ساختار مجاور آن می گذارد. در مورد افرادی که ذاتاً لب های خوش فرمی دارند، اضافه کردن بافت چربی تقريباٌ به هر نقطه از لبشان نتيحه زيبايی به همراه خواهد داشت در صورتی که در مورد افرادی با لبهای باريک و بی تناسب ، حجم دادن به کل لب ،نه تنها به بهبود ظاهری کمکی نمی کند بلکه ممکن است موجب افتادگی لب ، بخصوص لب بالا شود.

لب بالای زيبا دارای خط سفيد مشخصاً برجسته و پيوسته در طول خط مرزی لب با پوست بالای لب می باشد.اين برجستگی که از پوست لب بالا جدا می باشد و در دو قوس لب بالا، به بيشترين برجستگی خود می رسد،با رسيدن به گوشه های لب، کمتر شده، به حالت مقعر در می آيد در حاليکه در مرکز و بالای لب ، فرم محدب و برجسته تری به خود مِی گيرد.درست زير قوس لب بالا، قرمزی لب در وسط يک برجستگی مشخص و حجم کاملاٌ مرکزی را پديد آورده که به عنوان عنصر زيبايی شناختی در لب بالا به حساب مِی آيد.

لب پايين همان برجستگی مرزی لب بالا را دارد، با اين تفاوت که مانند لب بالا به وضوح به چشم نمی آيد و در ضمن سفيد رنگ هم نيست. لب پايين زيبا در جذاب نشان دادن لب بالا و چهره بسيار موٌثر است. تفاوت لب بالا و پايين در يک شخص جوان و نرمال در برجستگی قرمزی لب پايين است که تقريباً 3/2 برابر بيش از لب بالا است.

تزريق چربی در لايه ها يا بخش های مختلف لب ، به نتايج مختلفی می انجامد. به همين دليل برای ايجاد تغييری مثبت در لب می بايستی به لايه ها و مناطق آناتوميکی لب که قرار است تزريق در آن صورت گيرد توجه بسيار داشت.

هدف کلی در تزريق چربی لب، جوان سازی و پرکردن چربی از دست رفته لب و برجسته کردن لب ها و رسيدن به فرمی جذاب با حداقل حجم تزريقی ممکن است. تزريق چربی در لايه های سطحی تر لب بيشتر به فرم دهی لب و تزريق در لايه های عمقی تر به جوان سازی لب کمک می کند.

تزريق چربی در عضله مدور لب روش موٌثری نيست چرا که با تورم در اين عضله عمقی لب ، لبها بدون هيچ برگشتگی و جذابيتی در قرمزی لب، صرفاً موجب کلفت تر شدن و پهن تر شدن لبها می شود و از آنجا که هدف اصلی ، برگرداندن قسمت قرمز رنگ لبها و برجستگی اين ناحيه است ، هر تزريق اشتباهی می تواند ما را از اين هدف دور کند. تکنولوژی بکار رفته در دستگاههای پروتز لب روز به روز در حال پیشرفت است و ما اکنون نحوه کارکرد به روزترین دستگاه حجم دهنده لب دنیا یعنی دستگاه پروتز لب PLP را به شما معرفی می کنیم.

در این بخش وسیله ای ایمن و تایید شده به شما معرفی می گردد که نیاز زیبایی شما برای داشتن فرم لب های برجسته و بزرگتر و زیبا شدن بهتر صورت بر طرف شود، تمامی دستگاههای پروتز لب تولید شده در سراسر دنیا بر پایه این نظریه اثبات شده علمی طراحی شده اند که تاثیر مستقیم و 100% بر روی حجم عضلات لب و در نتیجه حجم کل لب را داشته باشند البته با سرعتی باور نکردنی.اما تکنولوژی بکار رفته در دستگاههای حجم دهنده لب روز به روز در حال پیشرفت است و ما اکنون نحوه کارکرد به روزترین دستگاه حجم دهنده لب دنیا یعنی دستگاه پروتز لب PLP را به شما معرفی می کنیم.

دستگاه پروتز لب PLP دارای یک موتور اصلی می باشد که با برق کار می کند ( لازم به ذکر است که جریان برق به هیچ عنوان با لب شما در تماس نیست ) دستگاه حجم دهنده لب دارای یک محفظه کوچک است که به موتور دستگاه متصل می شود و در واقع کار اصلی را این محفضه کوچک انجام می دهد.
شما فقط کافی است که با توجه به آموزش ها و راهنمایی های پزشک درباره دستگاه، محفظه مخصوص را بر روی لبهای خود قرار داده و بقیه کار را به دستگاه پروتز لب PLP بسپارید، تا حجم باور نکردنی لب خود را تنها بعد از 5 دقیقه استفاده از دستگاه مشاهده کنید. لازم به ذکر است که مقدار افزایش حجم لب کاملا در اختیار شماست.دستگاه حجم دهنده لب با قدرت تنظیم شده و طراحی دقیق محفظه مخصوص با استفاده از تکنولوژی دهش و دمش هوای محبوس شده در محفظه و ایجاد خلاء فیزیکی به عمق بافت عضلات لب تاثیر مستقیم می گذارد و با کارایی 100% آزمایش شده بر روی لب تمام افراد،فرمی حجیم، جذاب و زیبا رو بوجود می آورد. به جای هزینه های تزریق ژل و چربی ابتدا یک بار دستگاه حجم دهنده لب را امتحان کنید تا زیبایی لبهای خود را درکمترین زمان ممکن به دست آورید. در جدیدترین روش دائمی برجسته‌تر و بزرگ‌تر كردن لب از پروتز بسیار نرمی كه از جنس پروتز سینه است ( پروتزی كه سال‌هاست در تمام دنیا برای بزرگ‌تر كردن سینه تعداد كثیری از زنان بدون عارضه‌ای قابل توجه بکار می رود) استفاده می‌شود. در این روش با دو برش دو میلی‌متری در گوشه‌های لب بدون این كه برش بزرگی در كار باشد و جای عمل معلوم شود طی یك عمل سرپایی و به كمك بی‌حسی موضعی پروتز در لب بالا و لب پائین كار گذاشته می‌شود. در دوره پس از عمل بیمار تورم و خون مردگی مختصری دارد و ممكن است در لب خود احساس سوزن‌ سوزن شدن نماید. تمام این مسائل گذراست و به سرعت از بین می‌رود. به یبمارانی كه تحت این عمل جراحی قرار می‌گیرند توصیه می‌شود كه پس از عمل تمرینات خاصی را انجام دهند و از گاز زدن لقمه‌های بزرگ پرهیز نمایند.

 

برجسته سازی لـــب

حجم سازی برای لب یکی از شایعترین و پُردرخواست ترین روشهایزیباییاست. بــــاافزایش سن ،پُری لب ها ( که باعث میشود لبها جوان و برآمده باشند ) از بین می رود . همچنین با افزایش سن لبها باریک و نازک شده و چین های کوچک در حاشیه لب بوجود می آید. امروزه بیشتر افردای که درخواست برجسته سازی لب را دارند، خواهان پُری و برآمدگی بیشتر همراه با حفظ ظاهر طبیعی لب ها هستند. وقتی فردی درخواست برجسته سازی لب را دارد، نکته ای که پزشک باید در نظر بگیرد این اسـت که ساختمان طبیعی لب وی و ارتباط آن با سایر اجزای صورت چگونه است و تا چه حجمی می تواند ژل تزریق کند تــا تــوازن صورتش را بهم نزند. بدیهی است تسلط کامل پزشک بر آناتومی صورت و طراحی چهره و عملکرد ژل ها نقش مهمی در نتیجه رضایت بخش ایفا می کند.

کاندید خوب برای برجسته سازی لب کسی است که انتظارت واقع گرایانه داشته باشد و توقع نداشته باشند که با این تغییر شبیه ستارگان هالیوودی شود! با این همه ژل لب جدا فرد را زیباتر می کند.

نتایج تزریق ژل دائمی نیست و بسته به نوع ژل مورد استفاده، مد ت ماندگاری آن ۶مــاه تا حداکثر ۱۸ ماه می باشد. این نکته دقیقا به سود درمان جواست چرا که با این کارعوارض ژل های ماندگار قدیمی را به صفر رسانده اند و امکان تغییر فرم حجم سازی برای درمان جو بآسانی فراهم می شود. از طرفی بدیهی است که عواملی چون استفاده منظم از کرم ها ی مخصوص و تغذیه مناسب و …نیز در ماندگاری بهتر بافت اثر زیادی دارد. با این همه چون این ژل ها بافت را خواه ناخواه به ساخت و ساز وا میدارند حتی پس از کاهش تدریجی ژل، بافت تا بیش از ۳۰% نسبت به فبل از تزریق ژل بهبود کیفیت نشان می دهد. نکته مهم اینکه یکی از دلایلی که این ژل ها تاییدیه های لازم را دریافت کرده اند دقیقا مدت اثر مشخص آن هاست که خطر واکنش نامطلوب بافتی مانند گلوله شدن و بدفرم شدن را به کمترین حد خود رسانده است. ضروری است بدانید تزریق چربی با اینکه در افراد خیلی مسن با صورت های چروکیده بهتر جواب می دهد اما برای افراد جوان که نمی خواهند دو تا سه هفته کبودی و تورم شدید صورت (محل تزریق چربی) و شکم یا ران و ..(که از آن چربی برداشت می شود ) را تحمل کنند اصلا ضرورتی ندارد چرا که عملا از نظر ماندگاری نیز تنها در برخی موارد چند ماه بیشتر دوام دارند. از سویی روش تزریق ژل ها بسیار سبک است و درد و عارضه و دوره نقاهت ندارد اما تزریق چربی دست کم دو ساعت زمان می برد و نیاز به بی حسی وسیع و همکاری زیاد درمان جو دارد و حدودا یکماه زمان می برد تا صورت فرم نهایی اش را پیدا کند.

 

خواندن 4816 دفعه
آخرین ویرایش در 06 خرداد 1396

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید