دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

جراحی افتادگی ران ها

جراحی زیبایی لیفت ران و مینی لیفت ران

 شلی و افتادگی پوست بیش تر در قسمت داخلی ران ها اتفاق می افتد که می توان با عمل جراحی لیفت اصلاح کرد. شل شدگی و افتادگی پوست داخل ران ها به دلیل کاهش خاصیت الاستیسیته پوست به دنبال کاهش و افزایش وزن ، افزایش سن ، قرار گرفتن در معرض مستقیم نور خورشید و ژنتیک در فرد اتفاق می افتد.

 

 درمان افتادگی پوست

پوست قسمت داخلی ران ها در حالت ایده آل باید صاف ، کشیده و بدون شل شدگی باشد. هم چنین در حالت مطلوب لایه ای خفیف تا متوسط از چربی در سطح داخلی ران ها وجود دارد. البته این چربی در حدی است که قسمت داخلی ران ها به یک دیگر برخورد نمی کند. در نتیجه تغییرات وزنی و کاهش الاستیسیته ، پوست قسمت داخلی ران ها ، شل و افتاده شده و با یک دیگر برخورد می کنند. در چنین شرایطی جراحی لیفت ران می تواند این مشکلات را اصلاح کند.

 

 تکنیک های جراحی لیفت ران

دو تکنیک در رابطه با لیفت داخل ران ها وجود دارد :

- تکنیک اسکار کوتاه ( جراحی مینی لیفت ران )
- تکنیک اسکار عمودی ( جراحی لیفت ران )
تکنیک اسکار کوتاه به کمک یک برش افقی روی کشاله ران انجام می شود. این تکنیک سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی پوست ( یک سوم قسمت داخلی ران ) می شود. در صورتی که در تکنیک اسکار عمودی یک برش در طول ران ایجاد می کنند. اسکار عمودی سبب بهبود شل شدگی و رفع افتادگی کل قسمت داخلی ران تا زانوها می شود. در تکنیک اسکار عمودی حجم پوست اضافی برداشته شده ، در مقایسه با تکنیک اسکار کوتاه بیش تر است. در عوض نتیجه نهایی در این تکنیک یعنی اسکار عمودی بهتر و قابل توجه تر خواهد بود. در هر دوی این تکنیک ها از روش لیپوساکشن برای حذف چربی های اضافی و دست یابی به ظاهری صاف تر و خوش فرم تر استفاده می شود.

 

 کاندیدای مناسب برای جراحی لیفت ران

مجله خبری لحظه نما:بیمارانی که کاهش وزن شدید داشته اند ( مانند بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند ) بهترین کاندیدا برای تکنیک اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران هستند. چرا که شل شدگی و افتادگی پوست ران این بیماران در کل طول ران است. انجام این عمل جراحی برای تمامی سنین قابل اجراست. این عمل باید روی افرادی انجام شود که در سلامت کامل به سر می برند. افراد سیگاری باید حداقل 2 هفته قبل از انجام عمل جراحی سیگار خود را کنار گذاشته و پس از طی دوران نقاهت شروع به کشیدن مجدد سیگار بکنند.
- بیمارانی که کاهش وزن شدید داشته اند ( مانند بیمارانی که تحت جراحی چاقی قرار گرفته اند ) بهترین کاندیدا برای تکنیک اسکار عمودی یا جراحی لیفت ران هستند

 

 ملاحظات ضروری در عمل جراحی لیفت ران

- تحت جراحی با تکنیک نادرست قرار نگیرید تکنیک اسکار کوتاه ( مینی لیفت ران ) تنها سبب بهبودی ظاهر پوست در یک سوم ابتدایی قسمت داخلی ران می شود و هرگز نمی توان به کمک این تکنیک بیش از یک سوم ابتدایی ران را بهبود بخشید. هر چند فرد ممکن است طی بررسی های شخصی خودش ، تصور کند که با جراحی مینی لیفت هم می توان به آن نتیجه دلخواه رسید اما واقعیت آن است که نتیجه نهایی با تکنیک اسکار کوتاه ، تنها در یک سوم ابتدایی ران خواهد بود ؛ نه بیش تر.
- جراحی لیفت ران ؛ نیازمند یک اسکار عمودی و بلند است

جراحی لیفت ران از خود یک اسکار عمودی و بلند بر جای می گذارد که زمانی که فرد با لباس زیر است یا لباس بالای زانو پوشیده ، این اسکار به راحتی قابل مشاهد است. با این وجود بسیاری از افراد وجود این اسکار عمودی را به سبب دستیابی به ران هایی صاف و خوش فرم به راحتی می پذیرند.

 

 برش های جراحی در لیفت ران و مینی لیفت ران

تمامی اعمال جراحی از خود اسکار یا جای زخمی هر چند کوچک و ناچیز بر جای می گذارند اما این هنر یک جراح پلاستیک متخصص و متبحر است که سعی در به جا گذاشتن کوچک ترین اسکار قابل مشاهده در کم ترین مکان قابل رویت داشته باشد.

 

دوره نقاهت پس از جراحی لیفت ران

بیماران باید پس از انجام این عمل در منزل به استراحت بپردازند و به جز فعالیت های سبک روزانه ( کتاب خواندن ، تلویزیون دیدن ، استحمام کردن و ... ) از انجام فعالیت های سنگین تر در دو هفته بعد از عمل جراحی بپرهیزند. انجام فعالیت بدنی شدیدتر باید از هفته چهارم پس از عمل جراحی انجام شود.

 

 عوارض جراحی لیفت ران

مانند تمام اعمال جراحی ، جراحی لیفت ران ها نیز با عوارض و خطراتی همراه است. وجود مقادیر متوسط تورم و کبودی در ناحیه تحت عمل طبیعی است. احتمال وجود مقادیر خفیف تا متوسط درد در بیماران طبیعی است که معمولا چند داروی مسکن را به منظور کاهش و کنترل آن برای بیماران تجویز می شود. در اولین جلسه مشاوره ، جراح پلاستیک تمامی خطرات و عوارض مربوطه در این جراحی را برای بیماران خود به طور کامل شرح می دهند.

 

لیفت ران

لیفت ران موجب ظاهری زیبا در ناحیه ران و قسمت داخلی پاها می گردد .

 

تکنیک عمل

براساس میزان تجمع چربی و افتادگی پوست ران، تکنیکهای متفاوتی قابل استفاده است و نتایج درخشانی را برای بیمار به ارمغان خواهد آورد . در صورتی که میزان افتادگی پوست ران بسیار زیاد باشد از تکنیکهای اکسیزیون هلالی و T عمل جراحی استفاده می شود در غیر اینصورت از روش ترکیبی لیپولیزر و لیپوساکشن استفاده می کنیم .

 

مدت عمل

بطور معمول 3 الی 5 ساعت بطول می انجامد درصورت وجود حجم زیاد چربی در قسمتهای طرفی ران و لزوم انجام لیپولیزر و لیپوساکشن همزمان این مدت طولانی خواهد بود .

 

بیهوشی

جراحی به روش بیهوشی عمومی یا بی حسی اپیدورال قابل انجام است.

 

وضعیت بستری

براساس وسعت عمل جراحی و مدت زمان عمل تصمیم به ترخیص و یا یک شب بستری در کلینیک یا بیمارستان گرفته می شود .

 

اثرات جانبی

کبودی و تورم ناحیه عمل جراحی، احتمال کشش و باز شدن بخیه های ناحیه کشاله ران از اثرات جانبی این عمل است .

 

عوارض

مشابه با جراحی های دیگر، عفونت، خونریزی، هماتوم ناحیه، تجمع مایع و آمبولی ریوی از عوارض احتمالی این عمل جراحی است .

 

بهبودی

48 ساعت پس از عمل جراحی براساس دستور پزشک پانسمان برداشته و استحمام بلامانع است . بخیه های شما قابل جذب بوده و نیازی به کشیدن ندارد . طی 4 هفته اول بعد از عمل جراحی گن مخصوص بپوشید .

 

http://www.dr-ghorabi.ir/

 مجله خبری لحظه نما

 

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید