دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

جوان سازی پوست با میکرونیدلینگ

  میکرو (Micro) به معنای ریز و کوچک و نیدلینگ (Needling)  به معنای سوزن زدن و سوراخ کردن با سوزن است. میکرونیدلینگ روشی است جدید که نتایج بسیار درخشانی رادر بعضی از معضلات زیبایی بدست آورده است. دراین روش روندی به نام C.I.T یا (Collagen Induction Therapy ) انجام می شود که به طورحیرت انگیزی باعث بالا رفتن غلظت کلاژن درپوست می گردد.

دکتر علیخانی, پوست, مو و زیبایی  |  میکرو نیدلینگ

درحال حاضر CIT یکی از بهترین روش های کلاژن سازی دنیا می باشد. دراین روش از وسیله ای به نام درمارولر (DermaRoller) استفاده می شود. درمارولر یک غلطک کوچک است که روی آن سوزن های بسیار ریزی تعبیه شده است حرکت این غلطک روی پوست منافذ بسیار ریزی ایجاد میکند و هنگامی که پوست اقدام به ترمیم این منافذ می نماید اجبارا بایستی مقادیر بسیار زیادی کلاژن بسازد و اگر نقصی مانند اسکار آکنه وجود داشته باشد این نقیصه را هم ترمیم می نماید.

جوان سازی و رفع چین و چروک پوستیکی از بزرگترین علل ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست کاهش غلظت کلاژن و الاستین می باشد. کلاژن و الاستین رشته های شبکه مانند در پوست هستند که خاصیت کشسانی و الاستیکی پوست ما را تامین می کنند. در CIT با ایجاد منافذ بسیار ریز که با چشم به راحتی قابل دیدن نمی باشند٬ سلولهای بنیادی پوست تحریک میشوند. سپس فرایند ترمیم فعال شده و پوست هنگامی که مشغول ترمیم این منافذ می گردد مقدار زیادی کلاژن می سازد. ساخت بیشتر کلاژن و الاستین یعنی بیشتر شدن خاصیت کشسانی پوست و بیشتر شدن خاصیت کشسانی یعنی جوانسازی واقعی آن.

تاثیر درمانی این روش بستگی به وضعیت بیمار دارد ، گاهی اوقات به وسعت زخم و یا جوشگاه های قدیمی و محل زخم دارد تا با توجه به این مساله طول درمان برای بیمار مشخص شود.

میکرونیدلینگ در شرایط کاملا استریل و به وسیله پزشک متخصص پوست انجام می شود که عارضه ی چندانی ندارد . اما افراد باید دقت داشته باشند قبل از انجام هر گونه اقدام زیبایی با مشاور و متخصص مشورت های لازم را انجام دهند.

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید