دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

پرسش و پاسخ از دکتر علیخانی

سوالات متداول زیباییسوالات متداول پوستسوالات متداول مو

تفاوت محصول های «طبیعی» و «بیو» در چیست؟

محصول های طبیعی حاوی ترکیب های گیاهی هستند اما محصول های بیو غیر از ترکیب های گیاهی، یکی از برچسب های بیولوژیک را هم دارند و این برچسب، نداشتن مواد رنگی اسانس دار صنعتی را در آنها تایید می کند.

آیا استفاده از کرم های لاغری موثر است؟

به دنبال مصرف موادغذایی، بیش از حد نیاز، سلول های چربی (ادیپوسیت ها) بزرگ و تکثیر می شوند تا بتوانند چربی ها را درون خود ذخیره کنند. این سلول ها زیر پوست و بین اندام های داخلی جمع می شوند و تشکیل بافت چربی می دهند. کرم های لاغری از ذخیره چربی در بافت چربی زیر پوست پیشگیری می کنند و حالت زیباتری به پوست می دهند. البته راه حل های دیگری هم جز مصرف کرم های لاغری وجود دارد؛ مثلا برخی از مواد مانند کافئین به خصوص وقتی صبح مصرف شوند، سوخت وساز چربی را بالا می برند. برخی دیگر مانند فلوریدزین هم که در سیب وجود دارند، به خصوص اگر عصر مصرف شوند، ذخیره چربی را کاهش می دهند. مشکل اصلی کرم های لاغری این است که باید به طور مرتب و روزانه مصرف شوند در غیر این صورت چربی دوباره زیر پوست ذخیره می شود و حالتی نازیبا به آن می دهد.

آیا میتوان برای درمان چاقی، ليزر لیپولیزانجام داد؟

ليزر لیپولیز روشي براي از بين بردن چربي هاي موضعي است و درمان چاقي كل بدن نيست

آیا تمام افرادی که دچار چاقی هستند می‌توانند لیپوساکشن انجام دهند؟

مهمترین مسئله در پاسخ به این سوال میزان چاقی است، بیماران باید بر اساس BMI خود (رک: اندازه‌گیری معیار توده بدن)در مورد اینکه می‌توانند از لیپوساکشن استفاده کنند یا خیر تصمیم بگیرند. دومین مسئله، قوام و کیفیت پوست و وجود شلی و افتادگی آن است. اگر پوست ترک‌های فراوان و افتادگی زیادی داشته باشد باید به همراه انجام لیپوساکشن این پوست اضافه نیز برداشته شود

چه مدت پس از انجام لیپولیز می‌توان فعالیت‌های بدنی را شروع کرد؟

توصیه شده است که تمام بیمارانی که تحت عمل لیپولیزر قرار می‌گیرند، در اولین زمان ممکن پس از عمل شروع به راه رفتن و استفاده از اندام خود نمایند. این بیماران به هیچ‌وجه نباید استراحت مطلق داشته باشند و بی‌حرکت در تخت بخوابند. افرادی که تحت عمل لیپولیز قرار می‌گیرند به محض اینکه احساس کردند می‌توانند کار کنند باید کار خود را شروع کنند. راه رفتن و انجام ورزش‌های سبک هیچ منعی ندارد و در اسرع وقت باید شروع شود.

در چه مواردی می‌توان از انتقال چربی استفاده کرد؟

اصولاً از انتقال چربی برای پرکردن نسوج نرم استفاده می‌شود. در ناحیه صورت می‌توان از چربی برای پر کردن خط اشک، خط اخم، پر کردن و بزرگ کردن گونه، لب‌ها و چانه استفاده کرد.
از انتقال چربی می‌توان جهت از بین بردن چین و چروک پشت دست و بزرگ کردن باسن و سینه هم استفاده کرد.

آیا اثر و جایی از عمل انتقال چربی باقی می‌ماند؟

هم برداشتن و هم تزریق چربی به وسیله سوزن‌های مخصوص انجام می‌شود و به همین دلیل عمل جراحی انتقال چربی هیچ اثر و جایی ندارد.

چند بار می‌توان انتقال چربی را انجام داد؟

انتقال چربی از نظر تعداد و محل انتقال محدودیتی ندارد، به شرط این که بیمار چربی لازم و در دسترس برای انتقال داشته باشد. توصیه رایج این است که انتقال چربی دو بار آن هم به فاصله شش ماه انجام دهد.

آیا نقاط مختلف بدن از نظر برداشتن چربی مزیتی بر هم دارند؟

بله، چربی‌های نقاط مختلف بدن گیرنده‌های مختلفی دارند که ماندگاری آن‌ها را پس از انتقال تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. توصیه شده است که در صورت امکان چربی از ناحیه زیر ناف و پهلوها برداشته شود.

در چه زمانی باید جراحی پلک را انجام داد؟

اصولاً در جراحی زیبایی نمی‌توان برای انجام اعمال جراحی زیبایی سن خاصی را تعیین کرد. هر بیمار بر حسب شرایط پوست خود و زمینه‌های محیطی در سنی خاص دچار این مشکل می‌شود ولی به طور کلی می‌توان گفت هر بیماری که از بوجود آمدن چین اضافه و افتادگی پلک بالای خود و بروز کیسه‌های چربی و پف آلودگی پلک پایین خود ناراحت و شاکی باشد می‌تواند این عمل را انجام دهد، این حالت حتی ممکن است در سنین جوانی یا میان‌سالی نیز بوجود آید.

قبل و بعد از عمل پلک می‌توان از بوتاکس استفاده کرد؟

توصیه می‌شود قبل از عمل پلک، بوتاکس تزریق نشود، بیماری که ناحیه پیشانی‌اش تحت تاثیر بوتاکس است بهتر است عمل پلک را به بعد از از بین رفتن اثر بوتاکس موکول نماید، چرا که بر اثر بوتاکس محل ابروها و پلک در وضعیت طبیعی نیست و به همین دلیل ارزیابی جراح از نوع، محل و اندازه برش صحیح نخواهد بود.
بیمارانی که تحت عمل پلک قرار می‌گیرند می‌توانند یک یا دو هفته بعد از عمل از تزریق بوتاکس استفاده کنند.

آیا عمل جراحی پلک با بیهوشی عمومی انجام می‌شود؟

عمل جراحی پلک چه پلک بالا و چه پلک پایین را می‌توان با بی‌حسی موضعی، خواب عمیق همراه با بی‌حسی موضعی و با بیهوشی عمومی انجام داد ولی توصیه می‌شود برای آسایش و آرامش بیمار این عمل ترجیحاً با خواب عمیق همراه با بی‌حسی موضعی انجام شود.

انجام عمل جراحی پلک چه مدت طول می‌کشد و بیمار تا چه زمان باید استراحت نماید؟

انجام عمل پلک بالا کمتر از یک ساعت و انجام عمل پلک بالا و پایین حدود یک ساعت و نیم طول می‌کشد. بیمار پس از عمل یک تا دو روز تورم خواهد داشت، این تورم در صورت انجام همزمان عمل جراحی پلک بالا و پایین بیشتر است ولی معمولاً بیمار می‌تواند پس از گذشت چند روز کار خود را شروع کند.

دلیل ریزش مو چیست؟

شایعترین علت ریزش مو ارثی است. ارث، شایع‌ترین علت ریزش مو در زن‌ها و مردها می‌باشد. انسان‌ها، ژن ریزش مو را ممكن است از یكی از والدین یا اجداد خود به ارث ببرد. وجود ژن ریزش مو به تنهائی اثرات خود را نمی‌توان بروز دهد- مگر، هورمون تستونسترون یا هورمون موسوم به هورمون مردانه افزایش یابد و معمولاً این افزایش هورمون در حوالی سن بلوغ و بعد از آن ظاهر می‌شود، و به مرور موهای ضخیم و پررنگ, کم‌رنگ‌تر، نازك‌تر و كم‌رشدتر می‌شوند و رفته رفته به موهای كركی كم رشد و كم‌رنگ تبدیل می‌شود.
در حال حاضر راه‌حل قطعی برای درمان این نوع ریزش موی ارثی وجود ندارد ولیكن می‌توان به‌وسیله دارو از آن جلوگیری كرد و یا آن را به تعویق انداخت.
سن شروع و میزان سرعت ریزش و طرح و شكل ریزش مو در هر فرد و زن و مرد فرق می‌كند، عواملی مثل بیماری‌های شدید، سوء تغذیه یا كمبود ویتامین‌ها و املاح معدنی و بعضی اختلالات هورمونی می‌تواند در شروع یا تسریع در روند ریزش مو اثرگذار باشند.
عوامل دیگری مثل رنگ مو، نوع آب، شستشوی روزانه و شامپو كردن روزانه، سشوار كردن نقشی در شروع ریزش مو نوع مردانه ندارد، گذاشتن كلاه، مقنعه نمی‌تواند از علل ریزش مو محسوب شود .

تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید