دکتر علی خانی متخصص زیبایی صورت کاشت مو بوتاکس پروتز

کاشت ابرو ، درمان ریزش ابرو ، پرپشت نمودن ابرو

کاشت ابرو


 کاشت ابرو به منظور رفع کم پشتی یا طاسی ناحیه ای از ابرو انجام میگیرد. این روش شباهت زیادی به روش های رایج کاشت مو دارد. با انجام کاشت ابرو، ابروهایی زیبا، پرپشت و با مدل دلخواه خود خواهید داشت.


هرچند شما چشم های زیبایی هم داشته باشید اما اگر ابرو و مژه های شما نامرتب و به هم ریخته یا کم پشت باشد زیبایی آنها دیده نخواهند شد. مهم ترین عامل زیبایی چشم های یک شخص ابروهای زیبا و مرتب می باشد، داشتن ابروهای شکیل و بلند و پرپشت یکی از آیتم های اصلی زیبایی در چهره است.


ابروها زیبایی و شکوه را به صورت شما اضافه می کنند. در سال های اخیر ریزش ابرو در بسیاری از افراد رایج شده است (به دلایل مختلفی مانند استرس، افزایش سن، سوختگی، جراحات، صدمات و ...)، اما با توجه به پیشرفت های علمی روش های مختلفی برای کاشت ابرو به وجود آمده است.


هر کسی از نعمت داشتن ابروهای طبیعی پرپشت برخوردار نیست، بنابراین برای داشتن یک ابروی پرپشت باید به سراغ جراحی کاشت ابرو که روشی مشابه کاشت مو دارد، بروید. این جراحی مخصوصا برای افرادی مناسب است که ابروهای کم پشت تری دارند. با این حال، دلایل دیگری نیز وجود دارند که منجر به ریزش کامل یا جزئی موی ابرو می شوند و باعث کم پشت شدن یا طاسی ابرو می گردند.


علت ریزش ابرو و کم پشت شدن ابرو

موی ابرو بنا به دلایل مختلفی دچار ریزش می شود. بیماری های مشخصی مثل بیماری کم کاری تیروئید باعث می شود که افراد بیشتر دچار ریزش موی ابرو شوند. وضعیت دیگری که با کاشت ابرو بهبود پیدا می کند چیدن بیش از حد ابرو یا پیرایش بیش از حد آن است. علاوه بر این، آسیب یا تصادفات باعث ریزش موی ابرو می شوند و ریزش موی ناشی از جراحی به دلیل عمل های درمانی سرطان پوست یا جراحی های دیگر در این ناحیه است. بعضی از افراد صرفا به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند و می خواهند با جراحی کاشت ابرو، ابروهای پرپشت تری داشته باشند تا چشم های آنها و همچنین چهره آنها زیباتر و جذاب تر به نظر برسد.


رایج ترین دلایل و شرایط ریزش ابرو و کم پشتی ابرو به شرح زیر است:

 • پیرایش یا برداشتن بیش از حد ابرو
 • شیمی درمانی یا پرتو درمانی
 • آسیب پوست ناحیه ابرو در اثر عواملی مثل سوختگی یا جای زخم و اسکار ناشی از صدمات و جراحات در ناحیه ابرو
 • فتارهای خودآزارنده مانند کندن یا کشیدن موهای ابرو
 • برخی بیماری ها یا مصرف برخی داروها که عوارضی همچون ریزش مو و ابرو را در پی دارند

کاشت ابرو


تصمیم به کاشت ابرو به جهت اینکه یک عمل زیبایی محسوب می شود یک تصمیم شخصی و سلیقه ای است. در نتیجه ی کاشت ابرو، کم پشتی ابرو یا طاسی منطقه ای از آن، برطرف شده و ظاهر فرد جوان تر و جذاب تر به نظر می رسد.


کاشت ابرو روشی است که شباهت زیادی به کاشت مو دارد و به ترمیم و باز سازی ابروها کمک می¬‌کنند. در این روش یک نقطه از پوست سر به عنوان موضع دهنده مو انتخاب می¬شود و گرافت¬‌های مو تهیه می¬شد و با روش‌های تخصصی درون خط ابرو کاشت میشوند.


کاشت ابرو یک روش درمانی عالی برای کسانی است که از کم پشت بودن ابروهای خود رنج می¬‌برند و یا آنکه دچار ریزش ابرو شده¬‌اند. کاشت ابرو باعث پرپشت و کامل شدن ابرو ها میشود.


از چه نواحی برای کاشت ابرو، مو برداشته می شود؟

نواحی اهدا کننده مو شامل پوست سر می شود که وقتی موی این ناحیه به ابرو پیوند زده شد، به صورت دائمی رشد می کنند و عموما باید ماهی یک بار کوتاه شوند. برای بدست آوردن نتایج بهینه، موهای برداشت شده در ابتدا یکی یکی و گاهی اوقات دو تا دوتا پیوند زده می شود که شیوه طبیعی رشد ابروها است. کاشت ابرو فرآیند بسیار ظریفی است و نیازمند قرار دادن موها در برش های بسیار ریز ( نیم میلی متری) است که دقیقا در جهت مناسب زاویه بندی شده اند و به گونه ای قرار می گیرند که شبیه رشد طبیعی ابرو باشند. استفاده از گرافت هایی که خیلی ریز تقسیم بندی شده اند باعث می شود که قرارگیری با کوچکترین برش های احتمالی امکان پذیر باشد تا کمترین جای زخم و آسیب دیدگی به موهای قبلی وارد شود.


کاشت ابرو

 

مراحل انجام کاشت ابرو

اگر چه مراحل کاشت ابرو نسبتا ساده است و تحت بیهوشی موضعی انجام می گیرد و نیاز به اقامت طولانی مدت در بیمارستان نیست، جراح باید برای بدست آوردن نتایج بهینه بیشترین دقت را به خرج دهد. هر ابرو عموما بین 250 تا 400 مو نیاز دارد تا ظاهری سالم و طبیعی داشته باشد. تعداد واقعی موهای ابرو به اندازه و ظاهر ابروی کنونی و همچنین نتایج مورد نظر بستگی دارد. هر تار مو باید دقیقا در جای مناسب قرار داده شود و بر طبق جهت موهای دیگر ابرو و هم سطح پوست قرار داده شود. موها همچنین باید در فاصله نزدیکی نسبت به یکدیگر قرار داشته باشند تا ابرو کامل و صاف به نظر برسد. فولیکول های مو اهدا کننده با استفاده سوزن های بسیار ریز جدا می شوند که تضمین کننده این مساله است که بر روی سر یا در ابروی پیوند داده شده هیچ جای زخمی ایجاد نمی شود. یک ناحیه معمولی برای برداشت مو پشت گوش ها است. در روش کاشت ابرو هر گرافت مو باید به صورت جداگانه پیوند زده شود، که مستلزم استفاده از سوزن هایی می باشد که تنها چند میلی متر پهنا دارند. در طول این فرآیند، داروی بی حسی موضعی به بیمار تزریق می شود، تا در طول جراحی کاشت ابرو احساس درد نکند. وقتی عمل جراحی به انجام رسید، نیازی نیست که بیمار در مراکز کاشت ابرو (کلینیک زیبایی) بستری شود و می تواند برای دوره بهبودی به خانه برود.


روش‌های کاشت ابرو

روش FUT و یا کاشت به روش واحدهای فولیکولی

در کاشت به روش Follicular Unit Transplant ابتدا یک نوار از مو که معمولاً از پشت سر و اطراف گوش‌ها برداشته میشود، سپس نوار را برای پیوند به محل مورد نظر آماده سازی و جدا می‌کنند. این روش یک نتیجه‌ی عالی برای هر دو طرف به دنبال دارد.


روش FIT یا اصلاح معایب FUT

کاشت ابرو‏ با روش FIT به عنوان یکی از روش های معمو‏ل در ترمیم و بازسازی ابرو‏های از دست رفته است که در آن سوراخ های کوچکی در پشت و کنار سر بیمار ایجاد و فولیکول های مو‏ (گرافت ها) بصورت تک تک از این نواحی خارج می‎شوند. پزشک این گرافت ها را آماده می‎کند و سپس در ناحیه ابروی بیمار می‎کارد. برای برداشت مو‏ به روش FIT به ابزار ظریف و تخصصی نیاز است و از طرف دیگر مهارت و تخصص پزشک تاثیر زیادی در نتیجه نهایی دارد.


از این روش تحت عنوان اصطلاح معایب روش FUT نیز یاد می‌کنند که برای اصلاح معایب روشFUT بوجود امد. این روش نیز یکی از بهترین روش‌های کاشت موی در گذشته محسوب می‌شده است. در این روش برخلاف روش کاشت به صورت FUT به جای برداشتن نوار پوستی، فولیکول‌های مو به صورت دانه‌ای و جداگانه مستقیم از روی سر فرد برداشته میشود و به محل جدید و مورد نیاز پیوند زده میشود.


شرایط کاشت ابرو‏ با روش FIT

در کاشت ابرو‏ با روش FIT محدودیت طول و عرض برداشتن وجود ندارد. بنابراین پزشک می تواند تعداد زیادی از موهای سر را بر دارد و در ناحیه ابرو بکارد. گاهی ممکن است تعداد زیاد کاشت ابرو در چندین جلسه انجام ‎شود که علاوه بر مو‏های سر، می‎توان از موهای زیر بغل، پشت و سینه نیز استفاده کرد. کاشت ابرو‏ با روش FIT برای افرادی که پیشتر از روش FUT استفاده کرده اند اما نتیجه مطلوب نگرفته اند، مناسب است. همچنین این روش برای کسانی که بانک موی آنها ضعیف است و یا برای آنها امکان کاشت ابرو‏ به روش FUT بیش از یک بار وجود ندارد، کاربرد دارد.


کاشت ابرو


مزایای کاشت ابرو‏ با استفاده از روش FIT

در این روش برداشت فولیکول به شکل پراکنده انجام می‎شود بنابراین بخیه وجود ندارد و زخم های ناشی از برداشت فولیکول مو‏ سریعا بازسازی می‎شود. در طی چندین جلسه می‎توان تعداد زیادی از گرافت ها را از موی سر برداشت که به معنی کاشت تارهای ابرو‏ی بیشتری است. امکان برداشت مو‏ از سایر نواحی بدن از جمله پا، دست و سینه نیز امکان پذیر است. از دیگر مزایای روش FIT می توان به سهولت انجام آن اشاره کرد که حدود ۱ تا ۳ ساعت زمان می برد.


کاشت ابرو به روش FUE

در کاشت ابرو به روش FUE، فولیکول های مو با ابزاری بسیار کوچک (بین 0.7 تا 0.8 میلی متر) از سر بیمار استخراج می شوند. در اکثر موارد در کاشت ابرو به روش FUE، بیشتر از فولیکول های پشت سر بیمار استفاده می شود. متخصص بیشتر تلاش می کند تا از فولیکول هایی استفاده کند که شبیه به تار موهای ابرو باشند. کاشت ابرو به روش FUE، با بی حسی موضعی انجام می شود تا دردها کاهش پیدا کند؛ برای بی حسی موضعی بیشتر از محلول هایی مثل لیدوکائین و آدرنالین استفاده می شود.


کاشت ابرو به روش FUE با طراحی شکل و تعیین طول و پهنای هر ابرو ادامه می یابد و به سلیقه بیمار و هماهنگی ابروها با دیگر اجزای صورت بیمار هم توجه زیادی می شود. استفاده از واحدهای فولیکولی برای کاشت و ترمیم ابروها کار بسیار پیچیده ای است که نیاز به مهارت زیادی برای قرار دادن دقیق فولیکول ها در ناحیه ابروها دارد؛ نحوه قرار دادن فولیکول ها باید بسیار شبیه به زاویه و جهت ابروهای طبیعی بیمار باشد. در کاشت ابروها از وسیله های مخصوصی استفاده می شود تا هر فولیکول مو در عمق و زاویه درستی در ابرو قرار بگیرد و در صورت بیمار کاملا طبیعی بنظر برسد.کاشت ابرو


مزایای کاشت ابرو به روش FUE

 • • این روش باعث پنهان کردن بافت اسکار و جای سوختگی اطراف ابرو میشود
 • • کاشت ابرو باعث می‌¬شود افرادی که ابروهای کم پشتی دارند دیگر نیازی به استفاده از مداد ابرو نداشته باشند.
 • • ترمیم ابرو گزینه خوبی برای خلاصی از تمیز کردن ابروها در طول ماه است.
 • • در ترمیم ابرو، جراح زیبایی حضور دارد که به ایجاد ظاهری متفاوت و زیبا کمک می¬‌کند.
 • • انجام این روش یک سرمایه گذاری بلند مدت است و دیگری نیازی به انتظار در صف آرایشگاه برای اصلاح ابرو و پرداخت هزینه ندارید.
 • • علی‌رغم این حقیقت که کاشت ابرو به شما ظاهری دائمی می‌دهد می¬‌توانید به ابروی خود حالت بدهید و به ظاهر دلخواه خود دست یابید. انجام این کار به تخصص خاصی نیاز ندارد و به راحتی حالت مورد نظر ایجاد می¬‌شود.

کاشت ابرو


خطرات و عوارض کاشت ابرو

به منظور داشتن ابروهایی که پر و صاف باشند، در مراحل کاشت موی ابرو حدود 100 تا 200مو برای پیوند جزئی و 200 تا 400 برای پیوند کامل ابرو نیاز است. دوره بهبودی کاشت ابرو سریع و بدون درد است. عوارض کاشت ابرو شامل یک دوره موقت کبودی و ورم می باشد. نتایج کاشت جزئی یا کامل ابرو دائمی هستند، اما کمی طول می کشد تا این نتایج حاصل شوند. مدت زمان اندکی پس از جراحی، شکل و تراکم ابرو را می توان مشاهده کرد، بسیاری از این موها در عرض دو هفته می افتند. این مساله عادی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد. ریزش بخشی از موهای پیوندی بخشی از فرآیند بهبودی است و موی جدید به جای آن رشد می کند. مشاهده نتایج کامل 12 ماه طول می کشد. موهای ابرو پس از کاشت به رشد خود ادامه می دهند که به این معناست که برای اینکه ابروها شکل خود را حفظ کنند، باید ماهی یک بار آنها را کوتاه کرد. مرتب سازی ابروها باید اساس منظمی داشته باشند، زیرا در صورتی که به آنها رسیدگی نشوند، رشد قابل توجهی خواهند داشت.

 

اما به طور کلی عوارض جانبی کاشت ابرو به شرح زیر می باشد

 • در خانم های باردار بهتر است کاشت ابرو پس از زایمان انجام شود. استفاده از مواد بی حسی موضعی که در ناحیه ابرو استفاده می شود، ممکن است برای جنین خطرناک باشد. هر چند در این مورد نظر قطعی وجود ندارد.
 • کاشت ابرو در بانوان شباهت زیادی به کاشت مو دارد. در این روش نیز فولیکول های دارای یک یا دو گرافت استفاده و سپس سوراخ هایی ظریف کوچک در ناحیه ابرو ایجاد می شود. این سوراخ ها به حدی کوچک هستند که بعد از مرحله کاشت مشخص نخواهند بود. البته بعد از کاشت ممکن است مقداری تورم و کبودی در ناحیه چشم بوجود آید که با کمپرس گرم پس از چند روز درمان می شود و جای نگرانی نیست.
 • اگر احیانا خارش در ناحیه مورد نظر کمی زیاد باشد، برخی از متخصصین کاشت ابرو جهت برطرف کردن خارش در ناحیه پیوند زده شده ابروها، پماد تجویز می کنند تا بیمار با مالیدن آن بر روی ناحیه کمتر احساس خارش کرده و مجبور به خاراندن نشود.

هزینه کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به نیازهای هر بیمار مثل ناحیه پوشش کاشت ابرو، ضخامت و تراکم ابروها و تعداد گرافت های موی مورد نیاز برای بدست آوردن ابروهای طبیعی و زیبا فرق می کند. قیمت کاشت ابرو در طول جلسه مشاوره اولیه بر اساس وضعیت منحصر به فرد شما مورد بحث قرار می گیرد.
کاشت ابرو با موی طبیعی یک روش ساده و بی خطر برای افرادی است که دارای ابروهای کم پشت هستند یا به دلایلی ابروی آنها دچار ریزش شده است. کاشت موی ابرو عوارض خاصی ندارد و معمولا نتایج جراحی رضایت بخش خواهی بود. نحوه کاشت ابرو با موی طبیعی، برای تمام افرادی که میخواهند ابروهایشان ظاهری زیباتر داشته باشد، مناسب است. این روش درمان معمولا خطرات و عوارضی را ندارد، و بدون بیهوشی انجام می شود. کاشت موی ابرو هم برای خانم ها و هم برای مردان می تواند انجام شود


عوامل تاثیرگذار در قیمت کاشت ابرو

اگر هزینه محاسبه شده برای کل مراحل پیوند و کاشت ابرو محاسبه شود، شامل دستمزد جراح، هزینه تجهیزات، داروی بیهوشی، هزینه‎ها‎ی مرتبط با مراقبت‎ها‎ی در حین کاشت و پس از کاشت می‎باشد. در کاشت پزشک بر اساس تعداد گرافت هزینه را محاسبه می‎کند. علاوه بر این، کاشت و پیوند مو بسته به میزان موهایی است که کاشته می‎شود. عوامل تاثیرگذار بر کاشت ابرو عبارتند از میزان و حجم موهای برداشته شده ، که هر چه این میزان بیشتر باشند، هزینه کاشت ابرو و پیوند ابرو نیز بیشتر میشود. گاهی نیز، کاشت مو با جلسات مقدماتی همراه است. این جلسات به منظور تحلیل پوست سر تشکیل و تعداد گرافت‎ها‎ تعیین می شود. اما بصورت رایگان بوده و هزینه ای برای آنها در نظر گرفته نمی شود و تنها زمانی که عمل پیوند صورت می‎گیرد، هزینه آن نیز دریافت می‎شود. نقش تجهیزات پزشکی برای پیوند مو نیز در هزینه انجام ان موثر است. در حالی که برخی از کلینیک‎ها‎ از تجهیزات مدرن استفاده می‎کنند، هزینه بالاتری نیز اخذ می‎نمایند. در این کلینیک‎ها‎ به دلیل استفاده از تکنولوژی روز دنیا و پرداخت‎ها‎یی که جهت خرید این تجهیزات صورت می گیرد، هزینه کاشت مو افزایش می‎ یابد.


تعیین هزینه کاشت ابرو بر اساس تعداد گرافت‎‎

بزرگی و کوچکی محلی که برای کاشت مو در نظر گرفته می ‎شود، تاثیر زیادی بر هزینه فرایند کاشت دارد. همچنین نوع گرافت ‎یی که برای آن انتخاب می‎شوند، باید ظاهر طبیعی و واقعی داشته باشند. به همین دلیل، طبیعی بودن گرافت‎ها‎ می‎تواند در تعیین هزینه کاشت ابرو تاثیر گذار باشد. یک توصیه مهم، خودداری از کاهش کاشت گرافت است. چرا که برخی از مراجعین برای اینکه هزینه کمتری برای کاشت پرداخت کنند و درخواست کاشت گرافت‎ها‎ی کمتری می‎کنند. این امر موجب می‎شود تا موهای کمتری کاشته شود و نتیجه کار مطلوب نباشد.


تخصص پزشک در کاشت ابرو

در فرایند کاشت مو به هر میزان که پزشک تخصص و تجربه بیشتری داشته باشد، پیوند و کاشت ابرو نیز بهتر انجام می‎ شود. گاهی شهرت پزشکان موجب افزایش قیمت کاشت کند می‎شود. اما این امر تنها یک پارامتر عرفی بوده که در جامعه متداول شده است. در واقع در کنار شهرت، توانایی، تجربه و تخصص پزشک نقش مهم تری را در تعیین قیمت کاشت ابرو ایفا می‎ کند.تماس با ما

خیابان فتحی شقاقی ، بین چهار راه یوسف آباد و چهل ستون ، ساختمان پزشکان سبز ، طبقه همکف ، واحد4

تلفن: 02188705550

تلفن: 02188705551

فکس: 02188716221

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید